Yeni Açılan Siteler için Seo Çalışması

Aslında bu kavram benim açımdan Doğru değildir. Neden diye soracak olursanız Yeni Açılan Siteye Seo Çalışması değil de bir siteye yapılacak en ideal çalışma diyebiliriz. Çünkü artık geçmiş kavramlardan uzak kalarak Google amcanın bizden ne istediğini tam olarak anlamamız ve bilmemizin vakti geldi. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta sitemizin trafiği ve bizim Seo için yapmış olduklarımızdır. Lafı fazla uzatmadan kısa ve net bir dil ile anlatmaya çalışacağım. Umarım faydalı olabilirim.

Şimdi uzun uzun yazıp Seo Nedir zırvalıkları ile kafanızı şişirebilir, Makaleyi Google aramamaların da yüksek sıralama elde etmesini sağlayabilirim. Ancak bunu daha basit bir yol ile yapmayı düşünüyorum. Çünkü amacım tamamen bu konuda bilgilenmenizi sağlamak. Örnek verecek olursak ilk olarak bir Domain düşünelim. Tabi ki site içi hazırlanmış olan ve belirli içeriklerle oluşturulmuş bir Web Sitesi. Sitenizin kelimesinde sıralama elde etmesi için içeriklerinizi oluşturdunuz ve artık sıralamada ilerlemek istiyorsunuz. Yapmanız gereken oluşturmuş olduğunuz içerikler için Adwords Reklamı yayınlamanız gerekiyor. Bunun en temel sebebi ise istediğimiz kelimede sıralama elde edebilmek için ilk olarak Anahtar Kelime ile trafik elde etmemiz gerekiyor. Bunu da doğal bir şekilde yapmanın yolu budur. Daha sonra sitemize gelen kullanıcıyı analiz ederek sitede kalma süresine bakmamız gerekiyor.

 

Kullanıcı siteyi beğeniyor ve kalma süresi de iyiyse evet yolu yarılamışsınız demektir. Sıradaki işlem oluşturmuş olduğumuz içeriklerimize Backlink sağlamaktır. Bunu yapmak için de gelen kullanıcı ile elde etmiş olduğunuz trafiğinize eş değer olarak Backlink almanız gerekiyor. Bunu ilk olarak web sitenizi sosyal medya hesaplarında paylaşarak sağlayabilirsiniz. bu Sizin için Domain otoritenizi arttırır. daha sonra Tanıtım Yazısı şeklinde devam edebilirsiniz. Zaten buradan sonrasını anlatmama gerek yok. Bu süreç içerisinde Sizlerde biir diğer konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir