Teknoloji

Xiaomi Mi 9 tanıtım tarihi belli oldu

Akıllı cep telefonu pazarına son yıllarda damga vuran Çinli telefon üreticisi Xiaomi 2019 için büyük heyecanla beklenen yeni amiral gemisi Xiaomi Mi 9 çıkış tarihi konusunda yeni açıklamalarda bulundu.

Son dönemlerde piyasaya sunduğu cihazları ile tüm dünyada kullanıcıların beğenisini toplayarak, büyük rakiplerinin önüne geçmeyi başaran Xiaomi, Türkiye’ deki akıllı cihaz pazarında da önemli bir paya sahiptir. Her yıl amiral gemisi ile kullanıcılara daha ekonomik ve daha kaliteli bir cihaz kullanma fırsatı sunan Çinli telefon üreticisi Xiaomi, uzun süredir çalışmakta olduğu Mi 9 modeli ile ilgili olarak internet üzerinde sürekli olarak sızıntılar gündeme geliyordu. Özellikle de önceki modellerinde yakalamış olduğu başarıyla yeni amiral gemisi için beklentileri çok ileriye taşımıştı. Bu durumda internet dünyasında sabırsızlığa neden oluyordu ki, adına çok fazla sızıntı olan cihazlardan birisi konumuna gelmişi. Ancak Çinli şirket tarafından gerçekleştirilen yeni açıklama ile sabırsızlananların içine su serpti. Çünkü şirketin resmi web sitesi Weibo üzerinden gerçekleştirdiği yeni açıklamaya göre Xiaomi Mi 9 çıkış tarihi 20 şubat olarak belirlendi.

Xiaomi Mi9 Özellikleri Nasıl Olacak?

Akıllı cihaz teknoloji pazarında oldukça yoğun şekilde tercih edilmeye başlanan tasarım çizgilerini benimsemiş olan Xiaomi şirketi tarafından yeni amiral gemisi Xiaomi Mi 9 modelinde, Snapdragon 855 işlemci kullandığı belirtiliyor. Aynı zamanda da kullanıcıların ihtiyaçlarına göre farklı RAM ve depolama seçenekleri de sunulacak. Buna göre Mi 9 modelinde kullanıcılara RAM için 6 GB, 8 GB ve 10 GB seçenekleri sunulacak. Depolama kapasitesinde ise cihaz piyasaya 128 GB ve 256 GB olarak sunulacak. Güçlü iç mimar teknolojisinin yanı sıra cihazda yer verileceği belirtilen 6.4 inç boyutlarındaki Amoled ekran teknolojisiyle görüntüler ve videolar çok daha canlı ve çok daha kaliteli bir hale geliyor. Aynı zamanda da üzerinde yer alacak 24 MP çözünürlükteki ön kamerası ile selfieleri daha önce hiç olmadığı kadar net ve kaliteli bir hale getiriyor.

3 Adet Arka Kamera

Ön kamerasındaki yüksek kapasitesinin dışında Xiaomi Mi 9 modelinin en dikkat çeken özelliklerinden birisi de arkasında bulunan 3 adet kamerasıdır. Mi 9 modelinde ana kamera için 48 MP çözünürlük gibi devasa bir kalite sunulurken, ikincil kamera 18 MP çözünürlükte ve 8 MP çözünürlük kaliteli derinlik sensörü bulunacak. Bu şekilde her türlü koşulda, ortamda hem fotoğraf çekimler,i hem de video çekimleri en az gerçeği kadar kaliteli olacak. Bu özelliği ile de cihaz mutlaka  akıllı cep telefonu pazarında devrimsel bir yenilik oluşturulacağı öngörülüyor. Aynı zamanda da teknik donanımında yer verilecek 3500 mAh bataryası ile de çok daha güçlü bir cihaz kullanımının gerçekleştirilmesini sağlayacağı öngörülüyor. Cihazın 20 şubatta yapılacak tanıtımından sonra 436 dolar gibi bir etiket ile satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

İlgili Mesajlar
Teknoloji

Eğitim kaynaklarına yapılan DDoS saldırıları arttı

Corona Virüs tüm dünyayı etkisi altına almışken okulların da aktif olması gereken sürecin…
Daha fazla oku...
Teknoloji

Teknolojiyle Haşır Neşir Olan Ürünler

Teknoloji, gün geçtikçe ilerliyor ve neredeyse insan hayatı için vazgeçilmez bir etken olmaya…
Daha fazla oku...
Teknoloji

Telefonların Teknolojik Açıdan Pahalı Olması

Telefon Alışkanlığı Telefonlar günlük olarak elimizden düşürmediğimiz bir…
Daha fazla oku...
BÜLTEN
Bülteni Takip Edin

Üye Olmak İçin Mailinizi Giriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir