TikTok Hesap Dondurma İşlemi

TikTok uygulaması son zamanların en popüler olan uygulamalarından biridir. Eğlence dünyasını evimize kadar getiren bu uygulamanın en sevilen özelliklerinden birisi de meydan okumalardır. Bu meydan okumalar sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun çeşitli aktiviteleri sanal ortamda beraber yapabileceğiniz bir kitleye ulaşabiliyor oluyorsunuz. Hem eğlenceli olan bu uygulama aynı zamanda para kazanılmak için de kullanılabilir. Bunun için çeşitli prosedürleri bulunan bu uygulama ile eğlenceli olabilirken aynı zamanda değerli vaktimizi alabilmektedir.

Öğrenciler için sınav zamanları gibi zamanlar yaklaştığında TikTok uygulamasına bir süre ara vermeleri daha iyi olabilir. Bu durumda yaptığımız şeylerden biri uygulamaya bir süreliğine ara vermek veya uygulama hesabımızı dondurmak olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Tiktok neden bu kadar popüler

TikTok hesabınızı dondurmadan önce bilmeniz gereken şeylerden biri de şudur ki hesabınızı bir süreliğine dondurmak istiyorsanız belirli bir zaman dilimi içerisinde uygulamaya geri dönüş yapmanız gerekmektedir. Hesabınızı dondurup uzun bir süre girmezseniz hesabınız askıya alınabilir bunun sonucunda da hesabınız kalıcı olarak silinebilmektedir.

Eğer ki hesabınızda bulunan videolar var ise bu videolar da silinmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken olay hesabınızı tamamen silmek mi istiyorsunuz yoksa bir süreliğine hesabınızı dondurmak mı istiyorsunuz bunun kararını vermeniz gerekmektedir.

TikTok Hesap Dondurma İşlemi

TikTok hesabınızı dondurmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz halinde işleminiz başarılı bir şekilde tamamlanacaktır.

  • Öncelikle var olan TikTok hesabınıza giriş yapınız.
  • Hesabınızın profil kısmına giriniz.
  • Profil sayfanıza giriş yaptıktan sonra profil fotoğrafınızın üzerine tıklayınız.
  • Önünüze gelen sayfanın sağ üst kısmında üç nokta göreceksiniz bu simgeye tıklayınız.
  • Karşınıza ‘’hesabımı yönet’’ yazısı gelecektir. Bu yazının üzerine tıklayın.
  • Açılacak olan sayfada ‘’hesabımı sil’’ yazısı karşınıza çıkacaktır sol olarak bu yazıya tıklayınız.
  • TikTok hesabın size ait olduğunu onaylamak için sizden güncel şifrenizi isteyecektir.
  • Şifrenizi tuşladıktan sonra ‘’devam’’ seçeneğine tıklayınız.
  • Son olarak ‘’hesabımı sil’’ seçeneği yeniden karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayınız.
  • İşleminiz tamamlanmıştır. Artık TikTok hesabınızın dondurulma işlemi bitmiştir.

 

Bu işlem tamamlandığında TikTok hesabınız 30 günlük süre ile dondurulmaktadır. Eğer uygulamanıza 30 gün içerisinde tekrar erişim sağlamazsanız yetkililer tarafından TikTok hesabınız geri dönüşü olmayacak şekilde kalıcı olarak silinmektedir. Eğer hesabınızın tamamen silinmesini istemiyorsanız yani geçici olarak dondurulmasını istiyorsanız bu 30 günlük süre zarfında en az 1 kere hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Aksi halde hesabınız kalıcı olarak bu 30 günlük sürenin ardından silinmektedir.

Tik Tok Hesabına Ticked Nasıl Atılır?

Hesabınızı silme ya da dondurma işlemi yapmanız için öncelikle Ticket işlemi yapılmaktadır. Yukarıda anlatılan işlemleri yaptınız ancak hesabınızı silemediyseniz TikTok uygulamasına ticket atma işlemi yapmalısınız. Hesabınıza Ticket atma işlemi şu şekilde gerçekleşmektedir. TikTok uygulamasının ayarlar kısmında yapacak olacağınız hesap silme talep etmeniz gerekmektedir. Bunun için uygulamanın  ayarlar kısmına girip gerekli olan alanları doldurmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Dijital pazarlama

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir