Teknoloji

Telefonların Teknolojik Açıdan Pahalı Olması

Telefon Alışkanlığı

 

Telefonlar günlük olarak elimizden düşürmediğimiz bir alışkanlığımızdır. Fakat bu alışkanlık bizim cebimize ve sağlığımıza olumsuz etkileri vardır. Sağlığımıza olan olumsuz etkisinin yanında, bizi maddi açıdan sıkıntıya düşürecek bir duruma sürükleyebilir.

 

En son telefona sahip olmamız bize maddi ve manevi açıdan bir fayda sağlamayacaksa onun elimizde olması bize bir şey kazandırmayacaktır ve cebimizden de fazla paramız gitmemiz ekonomik açıdan da tehlikeli olmayacaktır.

 

Gelişen Teknoloji ve Telefon Satışları

 

Günümüzde telefon alışkanlığımız yüzünden çevremizde pahalı telefonlara sahip kişiler oldukça fazla sayıdadır. Teknolojinin günden güne dinamik bir yapıda gelişmesi sebebiyle fonksiyonlu ve özellikli telefonlar üretilmektedir. Bu tip olanların fiyatı takdir edersiniz ki bir önceki modelin fiyatından fazladır.

 

Toplumumuzda bir kişinin elinde kendi kullandığımız modelin bir üstünü kullanan birisini gördüğümüz de hemen bizlerde o marka ve modelden satın almak isteriz. Maddi durumumuz buna elverişli olsa da olmasa da mutlaka kredi çeker, sağdan soldan ya da ailemizden borç para ister hemen onu satın alırız. Fakat telefon satıcıları bunu kendilerine bir fırsat olarak görüp daha çok ilgi çekici şekillerde satış yaparlar.

Özellikle yetişkin olmayan daha ilkokul, ortaokul veya lise çağındaki genç nesil bu durumu aileleriyle tartışma konusu yaparlar. Çünkü aileleri bu tip bir alışkanlıklarının olmaması için elinden geleni yaparlar. Fakat çevrelerindeki arkadaşlarında görmeleri onlarda olup da kendilerinde olmamaları büyük bir sorun teşkil ettiğinden aileleri bu durumu gözardı edip ona piyasadaki en pahalı telefonu satın alırlar.

 

Telefon satışlarının çok fazla olmasının bir diğer sebebi de bir önceki modelin bir sonraki modele göre geride kalması ve insanların bu geride kalmışlığı istemiyor olmasıdır. Bu sebeple de en son çıkan modeli bir şekilde satın alma yoluna gider. Telefon satışları da bu örneklerdeki gibi günden güne büyümeye devam eder.

 

Sonuç Olarak

 

Telefonların gelişen teknoloji yüzünden fonksiyonlu ve özellikli olması pahalı olmasına neden olduğundan bu tip durumda sadece bizim için gerekli olan özelliklere sahip telefonu tercih etmemiz hem ekonomik açıdan hem de gereklilik açısından daha sağlıklı ve uygun olacaktır. Kendimize uygun olan ve ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir telefon modeli seçmemiz her zaman daha etik olacaktır. Bu da bizi müsriflikten ve maddi olarak zor durumda kalmamızdan kurtaracaktır.

İlgili Mesajlar
Teknoloji

Eğitim kaynaklarına yapılan DDoS saldırıları arttı

Corona Virüs tüm dünyayı etkisi altına almışken okulların da aktif olması gereken sürecin…
Daha fazla oku...
Teknoloji

Teknolojiyle Haşır Neşir Olan Ürünler

Teknoloji, gün geçtikçe ilerliyor ve neredeyse insan hayatı için vazgeçilmez bir etken olmaya…
Daha fazla oku...
Teknoloji

Cep Telefonlarının Teknolojisinde Nasıl İlerleme Sağlandı

İlk olarak cep telefonu 6 Mart 1983 yılında Motorola tarafından bulundu. Bunun üzerine ilk cep…
Daha fazla oku...
BÜLTEN
Bülteni Takip Edin

Üye Olmak İçin Mailinizi Giriniz.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir