Tarot Kartlarının Anlamları Nedir

Hayatımız da hep bir heyecan olsun ararken kimi zaman da geleceğimizi merak ederiz. işte Tarot Kartları da tam da bu anda bizler için ilgi odağı olmuştur. Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki tarih de bir birinden farklı fal bakma çeşitleri vardır. Benim gözlemlediğim en etkilisi Tarot olmuştur. Her dönem ilgimi çeken bu kartları hep inceler ve okurum. Nedeni tamamen hobi amaçlı olmakla birlikte bilgilerimi tazelemektir. Bugün de sizlere bu kartların bazı anlamlarını paylaşmak istiyorum. Tabi dilerseniz Buradan açılım yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: https://www.kisiselblog.net/kahve-falinda-telvenin-biraktigi-sekillerin-anlami/

DEĞNEKLER SERİSİ NEDİR?

Değnek serisi tarot içerisinde ateş elementine sahip tek mensup karttır. Değnekler serisi aslan, koç ve yay burcunun kartlarıdır. Değnek serisi yaratıcı enerji, güç ve oluşumu temsil etmektedir. Daha çok yeni başlangıçları temsil etmektedir fakat işin devamı ile ilgili bilgi vermemektedirler. Sadece bir şeylerin başladığını belirterek devam gruba anlatımı bırakmaktadır. Kısacası girişimci kartlar olarak da bilinmektedir. Aynı zamanda motivasyonun simgesi olarak da görülebilir. Kart grubunun şekillenmesi enerjiye göre değişebilir.

​Kupalar Serisi Nedir?

Kupalar serisi su elementine mensup kartlardır. Kupa serisi akrep, balık ve yengeç burcunun grubudur. Genel olarak kupa serisi kadınsı bir seridir. Kupa serisi en duygusal kartlar arasındadır, özellikle kişilerin duygu durumu hakkında net bilgiler vermektedir. Kupa serisi yaratıcılık, romantizm veya kişilerin isteklerine yönelik bilgiler vermektedir. Barış yanlısı olan bu grup çok yavaş hareket etmektedir ve bu seriye göre daha belirsiz zamanlara işaret etmektedir. Kupa serisi genel olarak kişinin iç duygularını ve iç dünyasını temsil ederek, o dünyaya ışık tutmaktadır. Fakat iş veya gündelik hayatla ilgili pek fazla bilgi vermemektedir.

Kılıçlar Serisi Nedir?

Kılıçlar serisi tarot kartları arasında hava elementine mensup gruptur. Kılıç grubunun mensup olduğu burçlar ise kova, ikizler ve terazidir. Hızlı ve ani gelişmeleri anlatan bu kartlar genel olarak hırslı, savaşçı ve iş bitirici kişileri temsil etmektedir. Başarıya ulaşmayı bekleyen kişilerin fallarında sıklıkla çıkmaktadır. Başarı için başvurulacak yolları anlatan kılıç serisi, olumlu çabayı, girişimi veya iş başarısını anlatmaktadır. Kılıç serisi arasında iki taraf bulunmaktadır hem iyilik, hemde kötülük üzerine yorumlanabilir. Kılıç kartı genel itibari ile önündeki engelleri yok etme amacı ile kullanılmaktadır.

Tılsımlar Serisi Nedir?

Tılsım kartları, tarot kartları içerisinde fiziksel enerjiyi temsil eden kartlar arasına girmektedir ve toprak elementi mensubudur. Tılsım kartları boğa, başak ve oğlak burçlarına aittir. Element grubu olarak en sert ve yavaş yapılı bir duruma aittir. Daha çok maddi gelişmeler hakkında bilgi vermektedir. Engellerin aşılması, zorlukların yenilmesi üzerine bilgiler vermektedir. Tılsım kartları aynı zamanda kişilerin yaratıcılığı, yapacağı iş ve zaman içerisinde olacaklar ile ilgilide kısa bilgiler vermektedir. Geçmişte olan iyi şeylerin sonucunu almayı da anlatmaktadır. Bu kart grubu maddi kazancı ve emeklerin sonuçlarını belirlemektedir. Kesinlikle gerçekçi olmayı vurgulayan bu seri genel olarak kişilerin net sonuç alabileceği kartlardır.

Saraylı Kartlar Nedir?

Saraylı kartlar, tarot kartı arasında küçük akrana serisine mensup kartlar arasındadır. İçerisinde prens, şövalye, kraliçe ve kralların bulunduğu kartlardır. Kartların seviyeleri numara diziliminden daha önemlidir ve daha çok yeni başlangıçları temsil etmektedir.

Kaynak: https://www.tarotfali.net/tarot-kartlari.html

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.