Tarot Falı Kartları Hayatınızı Yorumluyor

Dünyada yaşamın başladığı zamandan çok az bir süre sonra fal hayatımıza aslında giriş yapmıştır. Ülkemize gelmesi her ne kadar geç olsa da özellikle ilkel toplumlarda ve kabile şeklinde yaşama tarzını benimseyen kültürlerde daha fazla ön plana çıkmıştır. Örneğin; Hindistan’da çadırlarda yaşayan kabilelerde bir çadır fal çadırı şeklinde nitelendirilmiştir. Bu çadırın içerisinde sadece fal bakan kişi ve falı baktıran birey bulunmaktaydı. Tabi o zaman sadece kahve fincanını kaldırıp yorumlama tekniği bulunmuyordu. Büyüler, tılsımlar ve çeşitli takılarla da büyüler yapılmaktaydı. O zamandan beri günümüze taşınan fallar artık daha modern anlamda bakılmaya başlandı. İnsanlara zarar veren büyüler yasaklandı. Böylece daha masumane bir davranış halini aldı. Gelmiş dönemde ise en çok kullanılan ve aramalar da yer edinilen tekniği ise Tek Kart Bakma şeklidir.

Geçmiş zamanlarda kartlar ile bakılan fallar da bulunmaktaydı. Tabi o zamanlar adı Tarot şeklinde ifade edilmiyordu. Daha büyük sonuçlar doğurabilen fallar arasında yer almaktaydı. Özellikle Batı Avrupa’dan ülkemize giriş yapan Tarot kahve yorumlarından sonra en fazla tercih edilen bir fal halini almaya başladı. Ülkemizde kart yorumları deyince akla ilk gelen İskambil olsa da hem çağa, hem de dünya kültürüne uymayı tercih eden insanlar Tarot’u da baktırmayı tercih edebiliyorlar.

Ancak çok fazla seçilmediğinden dolayı Tarotlar yüksek maliyetlerde yorumlananlar arasında. Bu yüzden insanlar fazla para vermek yerine internette açılan sitelere girerek fal baktır yöntemini kullanırken bir yandan da ücretsiz şekilde yorumları okuyorlar.

İnternetin geliştiğini ve hayatımızda büyük bir paydaya sahip olduğunu artık herkes biliyor. Durum böyle olunca da Hindistan’da çadırlarda bakılan fallar ya da çeşitli kafelerde yüksek miktarda paralar ödenerek yorumlanan fallar yerini internetin ücretsiz ama bir yandan da aldatıcı dünyasına teslim oldu. Aldatıcı dememizin sebebi her siteye güvenmemeniz gerektiğinden kaynaklanmaktadır.

Hızla ilerleyen teknoloji ve ekonomik sıkıntılar doğrultusunda site sahiplerinin amaçları arasında sadece para kazanmak yer alıyor. Sizden direkt olarak bir ücret talep etmese de çeşitli firmalar aracılığı ile çeşitli ücretleri zaten siz sitelerine girdiğiniz için alıyorlar. Oysa yazımızda bahsetmiş olduğumuz siteye girdiğinizde sizi rahatsız eden tanıtım reklamlarından kurtulup Tarot Falı yorumlatabileceksiniz.

 

Tarot Hakkında diğer bilgi sayfaları:

 

https://tr.wikipedia.org/wiki/Tarot

https://tarot.fali.net/

https://www.tarotfali.net/

 

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.