Şirket Maili Açma: Şirket Mail Nasıl Açılır?

Şirket maili açma konusu son zamanların oldukça aranan ve sıklıkla karşımıza çıka sorunlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Yeni açılan şirket ya da benzeri kurumsal alanların kendi isim haklarını da elde ettikleri bu yöntem ile birlikte resmi yazışmalarda, evrak işlerinde ve bunun gibi diğer durumlarda özellikle oluşturulması gereken bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle resmi olarak yaptığınız iş konusunda hem tanınmak için hem yap hangi kurumda ne amaçla bilgi alışverişi ya da maddi alışveriş kapsamında daha resmi bir alana sahip olduğunuz için yaptığınız işlemler noktasında sizlere oldukça yarar sağlayan bir durumda olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca bazı durumlar çerçevesinde nelerin yapılacağı ve bu olayın nasıl tamamlanacağı ve sürecin nasıl işleneceği merak konusu olmaktadır. Bu hususta yazının ilerleyen kısımlarında yapmanız gereken işlemler paylaşılacaktır.

 

Şirket açma mailleri bilgisayarınızdan ya da mobil olarak kullanmakta olduğunuz teknolojik aletler kapsamında oldukça rahat bir şekilde hesap açmanız mümkün olduğu bir noktada yer almaktadır. Bu hususta kurumsal anlamda sizlerin yaptığınız işleri kapsamakta olan bu işlemde genellikle şirket adının kullanıldığını belirtmek mümkündür.

Genellikle İOS işletim sistemi bulunan teknolojik aletlerde ya da Android işletim sistemi bulunan aletlerde özellikle bu işlemin nasıl yapılacağı konusu yazının ilerleyen kısımlarında ele alınacaktır. Bir diğer yandan kullandığınız teknolojik aletlerin yanı sıra hesap açma alanlarında Outlook ya da Gmail üzerinden info maili açma durumları meydana  gelebilmektedir. Kurumsal mailler genellikle bu yöntemler çerçevesinde karşımıza çıkabilmektedir.

Şirket Açma Maili İçin Gerekli Olan Durumlar Nelerdir?

Şirket açma mailiniz için gerekli durumlar arasında öncelikle domain adresi karşımıza çıkmaktadır. Domain adresi sizlerin özellikle ınfo@___.com şeklinde genellikle sizlerin içlerinde bulunduğunuz şirketinizin mail adresi için kullanmak isteyeceğiniz bir domain almanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Domain nedir

Bu şekilde alacağınız domainler kendinize göre şekillenmiş ya da bir süre kullanıldıktan sonra askıya alınmış domain hesaplarını belirli sınırlar dahilinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu hususta kimi durumlarda domain oldukça pahalı bir ücrete sahipken kimi durumlarda ise daha uygun fiyatlarda bir domaine sahip olabilirsiniz.

Elde ettiğiniz domain sizler için oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Yaptığınız işte bir nevi tanınmanız ya da bir diğer deyişle şirketinizin kendi kişisel durumları çerçevesinde özellikle kullanılmakta olan bu domainler bir nevi yaptığınız işin bir anlamda adını oluşturmaktadır. Yaptığınız iş noktasında almış olduğunuz domainler çerçevesinde site olarak yükselme oranınız daha da artmaktadır.

Bu noktada özellikle yapmakta olduğunuz işin çerçevesinde bu durumları almanız gerektiğini bilmeniz sizler için de oldukça önemli bir noktada yer aldığınız söylememiz gerekmektedir.

Şirket açma maili konusunda bir diğer önemli olan durum hosting hizmeti olduğunu söylememiz gerekmektedir. Hostingin ne olduğuna gelecek olursak bir anlamda aldığınız hizmet karşılığında bir sunucu kiralamış olduğunuzu söylememiz gerekmektedir.

Bu sunucular genellikle 7/24 saat boyunca açık kalma özelliğine sahiptir. Bu durumlar çerçevesinde elde ettiğiniz hosting durumları sizlerin yapmakta olduğunuz iş çerçevesinde dünya genelini kapsayan bir alan boyunca erişime açık bir hale geldiğini söylememiz gerekmektedir.

Bu durumun olmasını sağlamakta olan bir dizi insanın var olduğunu söylemek gerekmektedir. Yukarıda bahsedilen süreçleri aslında çalışmakta olduğunuz şirketiniz için oldukça hızlı ve olumlu çözümlerin meydana geldiğini söylememiz gerekmektedir.

 

Şirket Açma Maili Süreçleri İçerisinde Maliyetler Ne Kadardır?

Şirket açma maili çerçevesinde yukarıda domain ve Hosting durumları bu işe yeni giren birileri için oldukça önem arz etmekte olan bir işlem olduğunu söylememiz gerekmektedir. Tabi bu durumlar meydana gelince bir diğer yandan ücretsiz haklarınızın olup olmadığını söylemeniz gerekmektedir. Ancak domain ve hosting durumlarında belirli derecede ücret ödemeniz gerekmektedir.

Çünkü yukarıda bahsedilen durumları göz önüne aldığımızda şöyle bir durumun farkına varmaktayız; yapılan bu işlemler bir nevi sizlerin yaptığın işlerdeki isim hakkı çerçevesine girdiğiniz için başkalarının sizin kuruluşunuzun isim hakkını almaması ve bu hakkın size ait olduğunun bir noktada beyanı olarak sahip olabilmeniz için bu işlemi yapmanız gerekmektedir.

Info Mail Açma İşlemi Nedir, Nasıl Yapılmaktadır?

Info mail açma işlemi tıpkı yukarıda bahsettiğimiz gibi sizlerin kuruluşlarınız için oldukça önemli bir noktada yer almaktadır. İlgili işlem yapmak istediğiniz mail açma sitelerine girerek gerekli adımları teker teker inceledikten sonra bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Şirket Mailinde Outlook Entegrasyonu PC ve Mobilde Nasıl Yapılmaktadır?

Şirket maillerinde outlook entegrasyonu yapmak istediğiniz noktada çeşitli domain kanalları üzerinden kurulum sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemlerden bir şudur ki; eğer PC üzerinden işlem yapmak istiyorsanız öncelikle Outlook uygulaması üzerinden cPanel kullanarak Email Accounts kısmına giriş yapmanız gerekmektedir.

Adresini girmek istediğiniz maili connect devices butonuna tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Devamında gerekli adımları takip ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

Mobil cihazınız üzerinden outlook entegrasyonu yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için Android cihazlarınızdan Outlook hesabınıza girmeniz gerekmektedir. Hesap ekle kısmı üzerinden yeni hesabınızı ekleyebilirsiniz. Gerekli yönergeleri takip ettikten sonra işleminiz tamamlanacaktır.

Şirket Mailinin Gmail Entegrasyonu PC ve Mobilde Nasıl Yapılmaktadır?

Gmail hesapları üzerinden şirket maili açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yine mobil üzerinden ve bilgisayar üzerinden farklılık göstermektedir hesap açma işlemleri. Tıpkı outlook hesabınızda olduğu gibi burada da yapılacak olan işlemler benzerlik gösterebilmektedir. Bilgisayar üzerinde hesap açma penceresinin ardından tüm ayarları görüntüle seçeneğine tıklayınız.

Gerekli işlemleri takip ederek hesabınıza sahip olabilirsiniz. Bir diğer yandan mobil sürüm ile bu işlemi ekstra olarak yapmanıza gerek kalmadığını bilmeniz gerekmektedir. Yani eğer ki PC üzerinden bir işlem yapmışsanız otomatik olarak mobil üzerine de kayıtlı olabileceği için ekstra işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır.

İlginizi Çekebilir: https://www.kisiselblog.net/hotmail-giris-ve-oturum-acma/

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir