İlginç Bilgiler

Sevdiğin / Giydiğin Renk Karakterini Yansıtır

İnsanın varlığı, tercihleri ve eylemleri ile kendisini yansıtmasında çok önemlidir. Günümüzde yapılan araştırmalara göre insanların sevdikleri renklerin, onların karakterlerini doğrudan yansıtan detaylar içeriyor. Yani kişinin yapacağı renk tercihleri onun ruhsal durumu ve karakteri ile ilgili olarak karşısındakine ve çevresine çok önemli bilgiler veriyor. Nasıl bir insan olduğunuzu, hayat görüşünüzü ve felsefenizi, sosyal ilişkilerinizi ve çevrenizi sevdiğiniz veya giydiğiniz renkler üzerinden karakter analizi yaparak tahayyül etmek mümkündür.

Karakterinizin baskın mı, çekin mi, umursamaz mı yoksa saldırgan mı olduğunu dışarıdan belirlemek, sevdiğiniz veya giydiğiniz renkler ile mümkündür. Yani hayatınızın her noktasında yapacağınız sevdiğiniz renklere ilişkin tercihler ile çevrenize karakterinize dair çok somut bilgiler verebilirsiniz. Hatta kadın ve erkekler arasındaki renk seçimleri de çok belirgin farklılıklar oluşturuyor. Örneğin; erkekler daha ağırlıklı olarak yeşil, deniz mavisi, koyu mor ve turuncu renk tonlarına beğeni gösterirken, kadınlar ise açık mavi, firuze yeşili ve pembe tonlarındaki açık/uçuk renklere beğeni gösteriyor.

Kişiliğinizi/karakterinizi yansıtan renklerin bazıları çok somut veriler verir. Örneğin siyah renk daha çok baskın karakteri yansıtırken, yeşil renk barışçıl ve sakin karakteri yansıtmaktadır. Mor renk daha çok naif ruha sahip olan ve dünyaya sanatsal bir bakış açısına sahip olan insanları yansıtmaktadır.  Karakterinde olgunluğa ulaşmış olan kişilerin rengi ise kahverengidir. Kararlı ve istikrarlı bir karaktere sahip olan kişinin en çok sevdiği ve giydiği renk her zaman kahverengi olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Kırmızı ise toplumda lider ruhlu bir karaktere sahip olan kişiler tarafından daha çok sevilir. Dikkatleri üzerine toplama konusunda bu renk tonu çok başarılı olduğundan bu karakter yapısıyla oldukça uyumludur. Beyaz ise dikkat çekicilikten uzak, daha sakin ve sadeliğe yakın karakterlerin en çok beğendiğini renklerden birisidir.

İlgili Mesajlar
İlginç Bilgiler

Bitkiler ve Ağaçlar Strese Nasıl Tepki Verir?

Stres Nedir? Stres, insanlar ile kullanılan bir terimdir. Örneğin, ‘’Bugün stresli bir gün…
Daha fazla oku...
İlginç Bilgiler

Tarot Falı Kartları Hayatınızı Yorumluyor

Dünyada yaşamın başladığı zamandan çok az bir süre sonra fal hayatımıza aslında giriş…
Daha fazla oku...
İlginç Bilgiler

Kahve Falı Sembolleri ve Anlamları

Fal bak yöntemi ile kişinin hayatına ilişkin birtakım yorumlar, falı tarafından…
Daha fazla oku...
BÜLTEN
Bülteni Takip Edin

Üye Olmak İçin Mailinizi Giriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir