Seonun Karmaşık İnternet Sitelerine Etkisi

Seo’nun Karmaşık İnternet Sitelerine Etkisi

 

Seo, arama motorlarındaki optimizasyon demektir. Herhangi bir web sitesinin bulunurluğunu kolaylaştırmak için belli kurallar yerine getirilmelidir. Hedef kitleye daha hızlı ve kolay ulaşmak amaçlanıyorsa; Google sıralamasında ilk başlarda çıkmak önemlidir.

 

 

Yerel bir web sitesi, genel bir arama yapıldığında ilk sıralarda çıkmayabilir. Seçilen anahtar kelimeler uygun yerlere yerleştirildiği takdirde; site, ulaşmak istediği yerel kitleyi bulacaktır. Karmaşık içeriklere sahip bir web site ise; haliyle çok fazla tıklama almaz.

 

Böylece amacına ulaşamamış olur. İyileştirme ihtiyacı olan bu tarz sitelere, Seo kurallarına uygun düzeltmeler yapıldığında ve gerekli Seo eklentileri kullanıldığında; hedeflenen müşteri kitlesine ulaşmak kaçınılmaz olur. Aynı zamanda site verimli hale dönüşür.

 

 

 

Karmaşık Sitelerin Özellikleri Nelerdir?

 

Konu ve başlık açısından düzensiz içerikler.

 

Anahtar kelime kullanılmamış içerikler.

 

Yanlış anahtar kelime seçimi yapılmış içerikler.

Metinlerin çok kısa veya çok uzun olması.

 

Fazlaca içerikte görsel kullanmamak.

 

Yazım ve anlatım bozukluğunun varlığı.

 

Kopya içeriklerin yayınlanması.

 

Site haritasının yokluğundan oluşan karışıklık.

 

 

 

Görüldüğü gibi karmaşık sitelerin çeşitli sorunları vardır. Bu tarz siteler, Seo ile düzenlenmez ise internet kullanıcılarına hizmet edemez. Bir web sitesinin veya içeriğin; kullanıcılar Google’da arama yaptıklarında karşılarına çıkabilmeleri için, mutlaka Seo kurallarına uygun olarak üretilmesi gerekmektedir.

 

Kaliteli içeriklere sahip olduğu halde, tıklanma oranı düşük olan siteler de Seo sayesinde etkinliğini artırabilir. Seo etkisi karmaşık siteler için yadsınamaz avantajlar meydana getirir. Ayrıca Seo ekonomiktir ve uzun vadeli iyileştirme çözümüdür. Seo’ya uygun bir web sitesi oluşturmak pazarlama açısından da etkili bir yöntemdir. Karmaşık ve kötü bir siteyi, gelir kaynağı yüksek bir site haline dönüştürebilir.

 

En Çok Kullanılan Seo Eklentilerine Örnekler

 

WordPress Seo By Yoast

 

All İn One Seo

 

Seotudy

 

Simple Tags

 

Google XML Sitemaps

 

Platinum Seo Plugin

 

Seo Smart Links

 

Arama motoru optimizasyonu ile karmaşık yapıya sahip web siteleri iyileştirilebilir. Önemli olan sitenin eksik olduğu Seo kurallarını doğru şekilde uygulamak ve sitenin ihtiyacı olan eklentileri mutlaka kullanmaktır. Etkisiz ve verimsiz durumdaki karmaşık web sitelerinin tek ihtiyacı olan Seo’dur.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir