Seonun Direkt Olarak Para Getirmesi

Search Engine Optimization, kısa adıyla Seo; web sitelerinin arama motorlarında bulunabilirliğini artırmak ve sıralamada yükseltmek demektir. İçerikler belirli kurallar çerçevesinde oluşturulduğu zaman; web sitesi hedeflediği kullanıcılara ulaşacaktır. İnternet sayesinde ekonomik anlamda güç kazanmak ve para kazanmayı kolaylaştırmak mümkündür. Bunun için web sitelerinde bulunan içeriklerin, Seo kuralları dikkate alınarak oluşturulması gerekir.

 

Seo’nun en belirgin kurallarından biri anahtar kelimelerdir. İçeriğin internet kullanıcılarına ulaşabilmesi için, metinle alakalı uygun anahtar kelimeler oluşturulmalıdır. Oluşturulmazsa; hedeflenen kitle ve mevcut içerik buluşamaz. Böylece site Google sıralamasında çok gerilere düşer. Aynı zamanda web sitesi amacına ulaşamaz. Bir diğer Seo kuralı ise; başlıklardır. Hazırlanan içerikte başlıklar bold şekilde belirtilmelidir. Ana ve ara başlıklar yer almalıdır ki, Google içeriğin ne kadar zengin ve çeşitli olduğunu bilsin.

 

Ürün veya hizmet satan bir e-ticaret sitesi, Seo kurallarına uyduğu takdirde bunun maddi getirisi olacaktır. Seo uyumlu e-ticaret sitelerinden para kazanmak mümkündür. Bunun için ihtiyaç duyulan düzenlemeyi yapmak ve Seo eklentilerini de mutlaka kullanmak gerekir. İnternet müşterilerinin bir ürünü veya hizmeti aradığında; bir web sitesinin üst sıralarda yer alması ve daha çok tıklanması demek; o web sitesinin daha çok para kazanması demektir.

Özellikle yerel ürün veya hizmet satan web siteleri, bulunabilirlik açısından Seo uyumlu olmak zorundadırlar. Google’da genel bir arama yapıldığında; milyonlarca benzer firma çıkar. Aradan sıyrılabilmek ve hedeflenen müşteriye ulaşabilmek ancak Seo uyumu ile gerçekleşir. Sunulan hizmetin satışa dönüşmesi veya bir ürünün satılması sonucunda maddi kazançlar elde etmek; arama motorunda bulunabilmekle alakalıdır. Bu da direkt Seo kuralları demektir.

 

Seo Kurallarının Faydaları Nelerdir?

 

Sunulan hizmete veya ürüne; bölgesel/uluslararası anahtar kelimeler belirleyerek hedeflenen müşteri kitlesine ulaşılır. Ziyaretçi sayısında artış meydana gelir. Böylece daha fazla müşteri edinilir ve parasal boyutta artış söz konusu olur.

 

Sitenin popülerliği ve tanınırlığı artar.

 

Sunulan tüm çözümler uzun süreli olduğundan; karlı bir seçenektir.

 

Web sitesinin yöneticisi tarafından tamamen kişisel tercihler ile Seo uyumu sağlandığından; hedeflenen sonuçlar elde edilir.

 

Maliyeti uygun olmasına rağmen; sonucu daha çok para kazandıran türdendir.

 

Meydana gelen olumlu katkıların hepsi, bir grafik aracılığı ile görülebilir/izlenebilir özelliktedir.

 

Tavsiye Edilen Seo Eklentileri Nelerdir?

 

WordPress Seo By Yoast

 

Seo Friendly İmages

 

W3 Total Cache

 

YARPP Eklentisi

 

Google XML Sitemaps Eklentisi

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir