Pandemi Günlerinde Evde Yapılacak Aktiviteler

Pandemide Evde Ne Yapılabilir? Nasıl Zaman Geçirilir

Araştır araştır nereye kadar :) Baktım da bugün aklıma böyle bir konu esti. Sebebi de malum kendim de evde olmam. Tabi benim pek boş vaktim olmadığından dolayı buraya sık sık yazamıyorum. Şimdi hep birlikte pandemi günlerinde evde neler yapılabilir kaynakları ile birlikte inceleyelim. Ben her ne kadar uzun uzun yazmayı sevmesem de bakalım bu konu bizleri nereye götürecek. Hem de artık evde sıkılmayacak acaba bugün ne yapsam, ne yapabilirim gibi düşüncelere de kapılmayacaksınız.

Eskiden Olduğu Gibi Hobilerinize Yönele Bilirsiniz 

Benim için geçerli olmayan bir gerekçe bu. Neden derseniz benim tüm hayatım, işim, hobim internet. Tüm zamanlarımı neredeyse sosyalliğimi bile burada geçiriyorum diyebilirim. Her ne kadar burada yazma fırsatım olmasa da belirli projelerimle ilgilendiğimi ve çok zamanımı aldığını söyleyebilirim. Sizin de eskiden hobiniz olan ve bir zaman sonra yoğunluğunuzdan dolayı ara verdiğiniz hobilerinize yönelebilirsiniz. Eğer benim hobim yok, ya da artık hayatım çok daha farklı noktalar da diyorsanız makalemizi okumaya devam edin o zaman elbet yapacak bişiler buluruz…

Hiç bilmediğiniz bir işi de yapabilirsiniz

Evet bazı durumlarda yeni arayışlara girdiğimiz gibi bu durum da da girebiliriz. Örneğin bir blog yazarlığı yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle belirli işleyişleri bilmeniz gerekiyor. Hosting, domain, sunucu gibi gibi bunu da sitemizin diğer kısımlarında bulabilirsiniz. Öncelikle yazmanız gereken bir konu olmasına gerek yok. hafta boyunca okuduğunuz bir kitabı, gezdiğiniz bir yeri, paylaştığınız bir durumu. Daha bir çok şeyi bir blog sayfası ile yazarak paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Blog İsim Önerileri

Bununla birlikte Blog hakkında nasıl açılır makalemize de bakabilirsiniz. Bunlarla birlikte emin olun iyi motive olacaksınızdır.

Bakınız:  https://www.kisiselblog.net/blog-nasil-acilir/

Online olan Kurslara Katılabilirsiniz

Pandemi günlerinde geçirebileceğiniz en güzel anlardan biri de bu eğitimlerdir. İnternette bu konuda gerekli kaynaklar vardır. İlgi alanlarınızı bilemediğim için bu konuda kaynak paylaşmayı doğru bulmuyorum. Benim tavsiyem gitar eğitimi alabilirsiniz. Online olarak bir arkadaşınız ya da tutmuş olduğunuz hocanız Size bu eğitimi ücretli ya da ücretsiz verebilir. Birde bu konuda evde yapılabilecek işler var. Bunu da kendinize hobi haline getirebilir, aynı zaman da gelir kaynağı da elde edebilirsiniz.

Bakınız: https://www.kisiselblog.net/evde-is-yapma-fikirleri/

Sosyal Medya Ağlarına Biraz Ara Vermeye Ne dersiniz

Belki de tüm bunları unutup yoğun geçirdiğiniz sosyal medya hesaplarınıza bir süre ara vermeniz gerekiyor. Tabi ki insan artık elinin altında bu kadar teknoloji varken çoğu zaman istemsizce uzak kalamayabilir, Bu durum da kendinize kota koyabilirsiniz. Belki de evli çocuklu aile sahibi insanlarsınız. Bu sizin için daha kolay olacaktır. Çünkü aslında çocuklarınıza yaptığınızı bugün siz yaşıyorsunuz. Çok değil günde belirli saatlerinizi kendinizle geçirmeniz Sizin için çok daha iyi olabilir. Bu aslın da bir nevi meditasyon gibi de düşünülebilir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir