Dekorasyon

Misafirlere Güzel Gelebilecek Dekorasyon Fikirleri

Son yıllarda dekorasyon fikirleri oldukça çeşit kazandı. Farklı görünümler, tasarımlar ve birbirini tamamlayan odalar rağbet görüyor. Ev dekorasyonu özellikle misafir olarak gelenlerin de dikkatini çekiyor. Oturma odalarında mutfaklara, yemek odalarından yatak odalarına kadar her mekanın kendine has bir dekorasyon örneği ise oluşmuş durumdadır.

 

En Güzel Dekorasyon Fikirleri

 

Dekorasyon oluşturulmadan önce, odaların ve mevcut evin tarzının iyi bir biçimde analiz edilmesi gerekiyor. Ardından dekorasyon yapılacak odada, yaratılmak istenen psikolojiyle doğru renk seçimi yapılmalıdır. Son yıllarda krem ve fildişi renkleri hem duvarları hem de mobilyaları süslüyor. Banyo dekorasyonlarına dahi girmeyi başaran bu renkler, hemen her tonla beraber rahat biçimde kullanılabilme özelliği taşıyor. Misafirlerin en çok dikkatini çeken unsurlarsa, duvarlarda kullanılan tablolar ya da asılan çeşitli renk ve boyutlarda saatler olarak karşımıza çıkıyor. Her eve, her tarza uygun olan saatler şüphesiz ki hem kullanım hem de dekorasyon açısından ev sahiplerinin gözdesi. Üstelik banyo dışında evin her alanında da kullanılabiliyor.

 

Misafirlerin En Çok Dikkat Ettiği Dekorasyonlar

 

Son yıllarda zıt renkleri bir arada kullanmak da misafirlerin dikkatini çekiyor. Siyah ve beyazı bir arada kullanmak çok sıradan bir fikir artık! Yeni nesil dekorasyon zıtlıklarında önemli olan şey, bir arada olsa güzel olup olmayacağı şüphe uyandıran renkleri içeriyor. Lacivert ve açık mor, bordo ve pembe bu renk kombinlerinin başında geliyor. Misafirlerin dikkatini çekmek istediğiniz alanlara bu renkten oluşan dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Dikkat Çekici Bir Dekorasyon Oluştururken Dikkat Edilecekler

 

Benzersiz ve kendine has bir dekorasyon oluşturmak, ev sahibi kadar misafirleri de mest edecektir. Üstelik böyle görünümler elde ederken dergilerden fırlamış bir dekorasyon yapmak da gerekmez. Eski tarzlara oranla modern şık dekorasyonlar, mevcut odaları hem şık gösterecek hem de kullanışlı bir hale getirecektir. Oturma odalarında başta kırmızı renk olmak üzere; mercan, açık mavi ve hatta toprak tonları en beğenilen dekorasyon haline geldi. Misafirlerin de beğenisini kazanan köşe takımları rağbet görürken, mutfaklarda kullanılan küçük ev aletlerinin rengi de önem taşıyor artık. Çeşitli markaların satışa sunduğu mavi ve kırmızı renkte olan ev aletleri hem kullanım hem de dekorasyon açısından ön plana çıkıyor.

İlgili Mesajlar
Dekorasyon

Oturma Odası Dekorasyonlarına Alternatifler

Oturma odası otur kelimesinden gelir. Yani oturup dinlenilen en çok vakit geçirilen odalardır…
Daha fazla oku...
Dekorasyon

Banyoların Çehresini Değiştiren Dekorasyonlar

Akşam işten eve gelindiğinde günün yorgunluğunun atıldığı güzel ve ferah banyolar…
Daha fazla oku...
BÜLTEN
Bülteni Takip Edin

Üye Olmak İçin Mailinizi Giriniz.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir