Kolay ve Başarılı Seo Teknikleri

Aslında konu başlığı herşeyi anlatıyor. Ben diğer bir çok Seo Danışmanı arkadaşlardan her zaman farklı olarak çalışmışımdır. Aslına bakacak olursak farklılık da denmez buna. Sadece bu zırvalığı allayıp pullamıyorum hepsi bu. Evet işini gerçekten iyi yapanlar da var. Ancak arkadaş bu kadar kolay bir iş neden zormuş gibi lanse edilir anlamıyorum. Evet belki de müşteriye çekilen fiyatların hakkıdır gibi gösterim nedenleri olabilir hak veriyorum.

Bunu bu şekilde yapmak yerine kişilere aslında maliyetleri ortaya sunsanız çok daha iyi olur. Bazı zamanlar pc başında boş boş otururken siteleri geziyor kişilerle sohbet imkanı bulabilirsem ediyorum. Genel de çoğunluğu müşterilerin bu sektörü bilmediklerini ve maliyetlerin her geçen gün arttığı söylüyor. Tamam iyi güzel de sende adama anlat kardeşim. Sonuç olarak bu kişi bu işi bilmediği için danışmanlık alıyor.

Bu nedenle geçmişten günümüze bir çok Seo işi aldım ancak hiç biri ücretli olmadı. Sadece aslında bu işin zor olmadığını kendilerinin birşeyler başarması gerektiğini göstermek amacı içerisinde oldum. Bu benim sevdiğim bir hobim. Sadece kendi sitelerim için çalışmalar yapar, Bilgi ve tecrübelerimi de soran herkesle paylaşırım. Bunu da ücret karşılığında yapmam. Şimdi lafı fazla uzatıp da Sizi de sıkmayalım. Ufak ufak başlayalım. Seo Nedir, Nedir bu Seo zırvalığı :) Adım adım sıraladıklarımı yaparsanız emin olun başarılı olacaksınız.

Kolay ve Emin Adımlarla Sıralama Elde Etmek

Google artık kendini çok daha geliştirdi ve geçmişten günümüze bakıldığın da Temeli backlink olsa da artık Kullanıcı deneyimini baz alarak sıralama elde ediyor. Evet şimdi çoğumuz diyordur. Bunu zaten biliyoruz. Kullanıcı siteyi sevecek, sitede kalma oranı yükselecek vs vs vs iyi fazla anlatıp da kendimi yormayayım o zaman. :)  Bu işe yeni başlıyor ve daha ilk adımlarınız mı? O zaman hiç zaman kaybetmeden Yeni Siteler için Seo Çalışması makalemi okuyun.

 

Evet geldik kuru fasulyenin faydalarına :) Yani Google amcamızın olmazsa olmazı Backlink olayına. Bunu aslında çok detaylıca anlatmak isterim ama soru cevap şeklinde gidersek sevinirim. Aklınıza takılanları yorum kısmından sorabilirsiniz. Şimdi belirli Siteler, belirli kelimeler, belirli projeler diye bakacak olursak olaya. Bir siteye içerik girerek sıralama elde etmek ya da içeriksiz bir site ile sıralama elde etmek arasında tek fark budur.

 

Doğru link inşası ile çalışma yaptığınız bir web sitesini güncellemenize gerek kalmaz. Bunu da en iyi seçeneği doğal yollarla elde etmenizdir. Tabi ki edemeyiz. Kim neden sana link versin dostum dur daha büyümedin. O yüzden olabildiğinde url bazlı linkler alarak sitemize gelen bağlantıları doğal göstermeliyiz. Kelime bazlı çalışmalardan kaçınmanızı tavsiye ederim. Evet şimdilik bu ikisi yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Gelen sorulara göre konuyu ilerletebiliriz.

Site içi Seo Nasıl Yapılır?

Evet bu da sevdiğim güzel sorulardan birtanesi, Gene uzatmak istemiyorum. Tüm alt sayfalarınız Anasayfanız gibi güçlü olmalı. Yani sadece ana sayfaya özen göstermeyin. Şöyle örnek verip geçeyim hemen bu konuyu da. düşünün ki bir insan vücudun da tek kol eksik, tüm diğer bölgeler işlevini fazlası ile yerine getiriyor. Ama bir kol eksik. Sonuç olarak vücut belirli işlevleri yaparken sorun yaşar değil mi? Evet sorunun cevabını aldınız sanırım. Rica ederim. Bu nedenle tüm site içini iyi analiz edip dışarıdan bağlantı alındığında da doğru şekilde yönlendirme yapmamız gerekir. Vakit buldukça ve soru geldikçe sayfayı devam ettiriz.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir