Kahve Falı Sembolleri ve Anlamları

Fal bak yöntemi ile kişinin hayatına ilişkin birtakım yorumlar, falı tarafından yapılmaktadır. Bu yorumlar geçmiş zamanla ve gelecek zamanla alakalı olan yorumlardır. Bu yorumların yapılması konusunda ise şekillerin veya sembollerin önemi büyüktür. Fal içerisinde birtakım insanlar, hayvanlar, bitkiler veya eşyalar çıkabilmektedir. Bu ana şekiller, fala ve şekline göre farklı anlamlar taşıyabilmektedir. Ancak bu konuda; araba- yolculuk, alev- aşk, ada- seyahat, ağ-yuva, at-murat, ayı-güç, avcı- kötü düşünceli kişi ve diğer şekiller farklı anlamlar ifade edebilmektedir. Kahve fallarında birçok şekil ve desen bulunmaktadır. Bununla birlikte isimler veya harflerin çıkması da olası bir durumdur. Böyle desenlere, şekillere ve isim veya harflere karşın, falcının yorumlama kabiliyeti büyük önem taşımaktadır.

Diğer Fal Yöntemleri

Fal denildiği zaman akla ilk olarak kahve falı gelse de, fallar kategorisi altında birçok fal çeşidi mevcuttur. Yine bu fal çeşitlerinde genel olarak şekillerin ve sembollerin öne çıktığını söylemek doğru olacaktır. Ancak bazı fallar, taşlar, değnekler ve daha birçok materyal yardımı ile yapılabilmektedir. Sayı falı, tarot falı, renk falı, çiçek falı, ağaç falı, domino falı, zar falı, iskambil falı, isim falı ve el falı, bilinen ve sık rastlanan fal çeşitleri olarak fal baktırmak isteyen kişilerin karşısına çıkmaktadır. Fal konusunda dini ve manevi anlamda birçok tartışma ya da çeşitli polemiklerin olduğu görülse de, genel anlamda toplumumuzda “fala inanma, falsız da kalma” sözü sıklıkla kullanılmaktadır.

Fal Açtırmak

Günümüzde “fal aç” ya da “fal açtırmak” gibi birçok tabirin kullanıldığını görebilmek mümkündür. Ancak bu konuda açılan falın türü veya kategorisi önem taşımaktadır. Fal çeşitleri, genel anlamda ileriyi görebilmek adına ya da kişinin başından geçebilecek olayları ifade ederken, bazı falların ise bu kategorilerin dışında olduğunu söylemek mümkündür. Bunun için aşk hayatınız, iş hayatınız, gündelik hayatınız ve daha farklı konular hakkında, farklı fal çeşitlerinden fal açtırarak, bu konular hakkında ufak bir fikir sahibi olabilirsiniz. Fal açtırırken, niyetin ve düşüncenin büyük önem taşıdığını unutmamak büyük önem taşımaktadır.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir