Teknoloji

İnstagram Kaybolan Takipci Sorunu

Son birkaç gündür Dünyanın en büyük Sosyal Medya Platformlarından biri olan Instagram’ da ortaya çıkan, kaybolan takipçiler sorunu ile gündemi meşgul ediyor. Dünyanın en çok aktif kulanıcıya sahip Sosyal medya aracı olan Instagram, nedensiz ve aniden kaybolan takipçi sorununa kayıtsız değil. Önceki günden itibaren yaşanmaya başlanan bu sorunla ilgili olarak, resmi bir açıklamanın yapılması bekleniyordu. Dün resmi Twitter hesabı aracılığıyla bu açıklama yapıldı. Ancak olayın daha da gizemli ve merak edilen bir konu haline dönüşmesine neden oldu.

Önceki sabah saatlerinden itibaren, Instagram’ da milyonlar düzeyinde takipçisi olan Selena Gomez, Zach Clayton, Ariana Grande gibi isimlerin, takipçi sayılarında çok büyük düşüler yaşanmaya başladığı tespit edildi. Ardından bu durumu, birçok fenomen Instagram hesabında yaşandığı fark edildi. Bunun üzerine hemen tüm hesaplar da takipçi sayılarında ciddi düşüler yaşandığı ortaya çıktı.

Kaybolan takipçiler Nereye Gidiyor?

Yapılan resmi açıklama, takipçilerin nereye gittiği ile ilgili bir veri paylaşmıyor ve bu durum sürekli takipçi kaybeden Instagram hesap sahipleri tarafından merak ve endişeyle takip ediliyor. En önemli Instagram fenomenlerinden biri olan Youtuber James Charles, yaptığı paylaşımda bir anda yarım milyondan fazla takipçisinin yok olduğunu duyurdu.

Yakın bir geçmişte Instagram ile ilgili bir habere yer veren Fast Company, Instagram’ ın ilerleyen günlerde sahte takipçileri saptayarak temizlik yapacağı ile ilgili bir iddia paylaşmıştı. Ancak resmi açıklamanın çok sınırlı olması, henüz bu iddiayı destekleyen bir kanıt ortaya koymuyor. Ancak Instagram tarafından birkaç ay önce yayınlanan bir duyuruda, yeni bir algoritma ile yakın gelecekte sahte takipçi ve beğenilerin daha net belirleneceğinin altı çizilmişti.

Daha Fazla Kayıp Endişesi

Sorunun bir anda ortaya çıkması ve hakkında resmi olarak doyurucu bir açıklama yapılmaması, kaynağı hakkında büyük bir belirsizliğin oluşmasına neden oluyor. Böylesi yüksek bir aktif kullanıcıya sahip olan Instagram’ da, takipçi kaybolması sorunu büyük bir endişeye de neden oldu. Takipçi toplamak için uzun uğraşlar veren kişilerin yaşadığı kayıpların geri gelip gelmeyeceği ve daha da artma olasılığı nedeniyle, Instagram hesap sahipleri doyurucu bir açıklamayı dört gözle bekliyor.

İlgili Mesajlar
Teknoloji

Eğitim kaynaklarına yapılan DDoS saldırıları arttı

Corona Virüs tüm dünyayı etkisi altına almışken okulların da aktif olması gereken sürecin…
Daha fazla oku...
Teknoloji

Teknolojiyle Haşır Neşir Olan Ürünler

Teknoloji, gün geçtikçe ilerliyor ve neredeyse insan hayatı için vazgeçilmez bir etken olmaya…
Daha fazla oku...
Teknoloji

Telefonların Teknolojik Açıdan Pahalı Olması

Telefon Alışkanlığı Telefonlar günlük olarak elimizden düşürmediğimiz bir…
Daha fazla oku...
BÜLTEN
Bülteni Takip Edin

Üye Olmak İçin Mailinizi Giriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir