İnstagram Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır

İnstagram hesap kurtarma, silinen instagram hesabını geri alma, kapatılan hesabı geri açma gibi soruların cevabını burada bulabilirsiniz. Dünya çağında milyonlarca aktif kullanıcısı olan ve kısa sürede çok ciddi bir gelişme kat etmiş olan Instagram, oldukça gelişmiş ve gelişmeye devam eden bir uygulamadır. İnsanların günlerinin neredeyse yarısı, İnstagram kullanarak geçmektedir. Bu durum hesapların daha kıymetli olmasına neden olmuştur.

Kişiler geniş kitlelere hitap ettikleri hesaplarını, korumak üzere çeşitli yöntemler geliştirseler de, günden güne ustalaşan hesap çalma yöntemleri nedeniyle kaybetme ihtimalleri her zaman söz konusudur. Çeşitli nedenler dolayısıyla hesaplar çalınabilmekte ve bir daha kişilere verilmemektedir. Dolayısıyla hesap kurtarma yöntemleri çok kıymetlidir ve kişilerin bu yöntemlerden faydalanmaları gerekir.

Kişiler yıllarca emek verip büyüttükleri hesaplarını bir günde silip atamamaktadır. Hesap çok az kişiye hitap ediyor olsa bile, kişinin uzun yıllara dayanan emeği ya da o hesabı kullanmış olması bile, o hesabı kıymetli hale getirmektedir. Dolayısıyla çalınan hesapları kurtarmak için çalışmalar yapılmaktadır. Hesapların çalınmasının pek çok nedeni olabilmektedir. Dolayısıyla bir hesabı kurtarmadan önce o hesabın nasıl çalındığını bilmek gerekir. Ona göre bir çalışma sağlanmaktadır.

1.Şifremi Unuttum

Şifresini unuttuğunuz hesabı kurtarmayı amaçlıyorsanız, diğer seçeneklere göre işiniz biraz daha kolay olmaktadır. Özellikle şifresini unuttuğunuz hesaba kayıtlı herhangi bir telefon numarası ya da e-mail adresi mevcutsa, çok kolay bir şekilde hesabınızı kurtarmanız mümkün olmaktadır. Şifresi unutulan Instagram hesabına kayıtlı herhangi bir e-posta adresini ya da telefon numarasını hatırlamıyorsanız, ancak o zaman kurtarma adımında biraz daha zorlanabilirsiniz.

Nasıl Kurtarabilirim?

 • İlk olarak Instagram mobil uygulamasını ya da internet sitesini açmanız gerekmektedir. Her iki şekilde de herhangi bir zorluk yaşamadan diğer adımlara devam etmeniz mümkün olmaktadır.
 • Giriş ekranında sağ altta yer alan “şifreni mi unuttun?” seçeneğine tıklayın.
 • Gelen ekrana hesabınıza ait kullanıcı adını, e-mail adresini ya da telefon numaranızı girmeniz, diğer işlemlere devam edebilmeniz için yeterlidir.
 • Bilgileri eksiksiz ve doğru girdikten sonra, giriş bağlantısı gönder seçeneğine tıklayarak devam edin.
 • Giriş bağlantısı e-mail adresine ya da telefon numarasına gelecektir. Gelen giriş bağlantısına tıklayın.
 • Açılan ekrandan kendinize yeni bir şifre belirleyerek, hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

2. Geçici Olarak Kapattığınız Instagram Hesabını Tekrar Açma

Kişiler çok fazla zaman harcamaları, biraz ara vermek istemeleri gibi nedenlerle Instagram hesaplarını geçici süre ile kapatabilmektedir. Pek çok kişi geçici süreyle kapattığı hesabını tekrar nasıl açması gerektiğini bilmemektedir. Oysa ki çözüm çok basittir. Kişilerin geçici süreyle kapattıkları Instagram hesaplarını açmaları oldukça kolay olmaktadır.

Nasıl Açarım?

 • Instagram mobil uygulamasına ya da Instagram resmi internet sitesine giriş yapılır.
 • Geçici süre ile kapatılan hesabın giriş bilgileri ile Instagram’a giriş yapılır.
 • Hesaba ait iki adımlı doğrulama mevcutsa, kişilerin bu doğrulamayı sağlaması gerekmektedir.
 • Eğer uzun bir süredir Instagram açık değilse ve o süreden sonra onaylanması gereken gizlilik bildirimleri ya da güncellemeler mevcutsa, kişilerin bu bildirimleri onaylamaları gerekecektir.

Silinen Instagram Hesabını Kurtarma

Silinen Instagram hesabını kurtarmak oldukça zor ve meşakkatli bir süreci beraberinde getirmektedir. Bu hesabı kurtarmak için herhangi bir yol bulunmadığı bile söylenebilir. Fakat kişi bazı uzun çalışmaların sonucunda, silinen Instagram Hesabını kurtarabilme imkanına sahip olabilir. Instagramla geçen uzun yazışmaları kapsayabilecek bir süreç olduğunu unutmamak gerekir.

Nasıl Kurtarırım?

 • Buraya bıraktığımız linke tıklayarak, Instagram yardım sayfasına giriş sağlayın.
 • Kimliğinizde yazan tam adınızı ve soyadınızı açılan sayfaya yazın. Noktalama hataları dahi bir daha hesabı alamamanıza neden olabilir.
 • Devre dışı bırakıp sildiğiniz Instagram hesabına ait e-mail adresini girin.
 • Sildiğiniz veya devre dışı bıraktığınız Instagram hesabına ait kullanıcı adını ilgili alana yazın.
 • Sildiğiniz ya da devre dışı bıraktığınız Instagram hesabına ait telefon numaranızı ilgili alana yazın.
 • Devre dışı bırakma ya da kalıcı olarak silme ile ilgili karara güncel olarak neden itiraz ettiğinizi ilgili alana yazın.
 • Gönder adımına tıkladıktan sonraki birkaç gün içerisinde, durumunuzun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığı ile ilgili bilgileri tam olarak alabilirsiniz.

Ele Geçirilmiş Instagram Hesabını Kurtarma

Günümüzün en yaygın sorunlarından bir tanesi, Instagram hesabının başkaları tarafından ele geçirilmesidir. Kişisel hesaplarda çok ciddi problemler oluşturmasa da, işletme hesaplarında ciddi sorunlar açığa çıkarabilen bir durumdur. Kişiler attıkları duyar kasan linkler, sahte telif bildirimleri ve diğer yollarla kişilerin hesaplarını bir linke tıklatıp çalabilmektedir. Kişiler tüm bunlara inanıp kendi elleriyle hesabın bilgilerini girmektedir. Daha sonra ilgili kişi hesabın e-posta adresini ve telefon numaralarını değiştirmektedir. Bir süre hesabı dolandırıcılık amaçlı kullandıktan sonra, hesabın adını yine başkalarının hesaplarını çalabilecek hesap isimlerine çevirmektedir. Kısır bir döngüyü beraberinde getiren bu durumdan kurtulmak, her zaman düşünüldüğü kadar kolay değildir. Çünkü dışarıdan IP tespiti yapılmaya kalkılıyor olsa bile, bunu yapan kişilerin adresleri genel olarak Kıbrıs’ta olmaktadır.

Nasıl Kurtarırım?

 • Hesabınızın başkasının eline geçtiğini düşünüyorsanız, ilk olarak e-posta adresinize giriş yapın. Burada hesabınızın mail adresinin değiştiğine dair bir bildirim olup olmadığını kontrol edin. Eğer bir bildirim mevcutsa, hemen duruma itiraz edin. Eğer bildirim yoksa aşağıdaki adımlarla devam edin.
 • Uygulamaya girip şifremi unuttum butonuna tıkladıktan sonra, şifrenizi telefon numaranız ile yenileyin. Eğer bunu da yapamıyorsanız, farklı kanallar aracılığıyla şifrenizi acilen değiştirmenin bir yolunu bulun.
 • Tüm bu adımlara rağmen şifrenizi değiştirmenin hala bir yolunu bulamadıysanız, zaman kaybetmeden hesabınızı sildirmek üzere Instagram yardım merkezi ile iletişime geçin. Kendi kimliğinizi doğrulayın ve hesabınızın silinmesini isteyin.

Hesabınızın Güvenliği İçin Neler Yapabilirsiniz?

Hesabınızın başkaları tarafından çalınması ihtimalini en aza indirmek için, alabileceğiniz bazı önlemler olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Kişiler bu önlemler aracılığıyla hesaplarını güvende tutabilir.

 • Eğer sık sık şifrenizi unutuyorsanız, şifrenizi bir kağıt aracılığıyla cüzdanınızda taşıyabilirsiniz. Ancak şifrenin ne için kullanılacağını kağıda yazmayın. Özellikle şifrenin hangi hesap için geçerli olduğunu o kağıtta tutmayın. Kağıdın başkalarının eline geçme ihtimaline karşı böyle bir önlem alabilirsiniz.
 • Şifrenizi isim, hayvan adı vs yapmak yerine büyük küçük harflerin olduğu karmaşık bir şey yapmayı deneyin. Bu sayede hesabınızın çalınma ihtimalini en aza indirirsiniz.
 • Hesabınıza “yardım merkezi, telif merkezi” gibi hesaplardan gelen linklere kesinlikle tıklamayın. Tıklamış olsanız bile giriş bilgilerinizi kesinlikle paylaşmayın. Instagram yapacağı resmi görüşmeleri dm kutusu aracılığıyla yapmaz.
 • Hesabınıza “kadına şiddete hayır, hayvan zulmüne hayır” şeklinde gelen bildirimlere tıklamayın. Bu bildirimler gerçek dışıdır, kişi sadece hesabınızı çalmak için çabalıyordur.
 • Güvenmediğiniz hiçbir linke tıklamayın. Ve tıklasanız dahi hiçbir linke giriş bilgilerinizi girmeyin.

İlginizi Çekebilir: https://www.kisiselblog.net/hotmail-giris-ve-oturum-acma/

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.