Hotmail Giriş Hotmail Hesap ve Oturum Açma

Hotmail giriş, için kendi dilinizde hesap açmanız gerekiyor Bunun için sağlanan servisler ile birlikte yapmanız gereken sırası ile belirtilmiştir. İlgili konu hakkında diğer sorularınızı hemen yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Bir Outlook .com hesabı ; Hotmail , OneDrive , Skype , Office , MSN , Microsoft Store , Xbox Live ve çok daha fazlası gibi Microsoft ürünlerine erişmenizi sağlar. Bu sayede sizde ücretsiz olarak Hotmail Kaydol işlemini yapabilir ve bir çok hizmetten kolayca faydalanabilirsiniz.

Hotmail Giriş, Hesap ve Oturum Açma

Hotmail  hesap ve oturum açma sorunu yaşayanlar için oluşturmuş olduğumuz bu içeriğin hiç bir farklı amacı yoktur. Burada sadece kişilere sorun yaşadıkları sayfaları sorunsuz aşabilmeleri ve diledikleri cihazlarından Hotmail hesabına giriş yapabilmelerini sağlamaktır.

Bilgisayardan Hotmail Kaydolma Nasıl Yapılır

 1. Hotmail’e https://www.hotmail.com / veya https://outlook.com adresinden erişin .
 2. Sizi https://login.live.com/ adresine yönlendirecektir .
 3. E-posta adresinizi veya telefon numaranızı yukarıdaki kutuya girin .
 4. Şimdi şifrenizi girin . Büyük / küçük harfe duyarlıdır. “Oturum aç” ı tıklayın .
 5. Güvenli bir ağ üzerindeyseniz, “Oturumumu açık tut ” kutusunu işaretleyebilirsiniz .
hotmail kaydol
Hotmail Kaydolma ve Giriş

Microsoft üzerinden gerekli hizmeti aldıktan sonra eğer uzak bilgisayardan bağlanıyorsanız lütfen oturumunuzu kapatmayı unutmayınız.

Bazı durumlar da gerek yoğunluktan gerekte gün içerisinde yaşamış olduğumuz stres kaynaklı olarak hesabımızı açık unutabiliriz.

Lütfen hesabınızın güvende kalması için kalkmadan önce oturumunuzu kapatınız.

İOS Üzerinden Hotmail Kaydolma Nasıl Yapılır

İPhone’da yerleşik olarak bulunan e-posta uygulaması – iPad (iOS):

 • Gidin Ayarlar > Hesaplar ve Şifreler > Hesap Ekle
 • ” Outlook.com ” u seçin . Kurulum prosedürü, Hotmail, Live veya MSN e-posta hesabınınkine benzer.
 • Senin girin e-posta adresini , sizin şifrenizi ve hesap açıklaması .
 • Hotmail ile hangi verileri senkronize etmek istediğinizi seçin (e-postanız, kişileriniz, takvimleriniz ve hatırlatıcılarınız). Ve ” Kaydet ” e dokunun
 • Oturum açtıktan sonra, ek istemleri takip edin ve Outlook e-postanızı iOS’ta kullanmaya başlayın.

İOS’ta Microsoft Outlook uygulaması:

 • Apple Store’dan Microsoft Outlook uygulamasını yükleyin .
 • Uygulamayı başlatın ve kullanıcı adınızı girin .
 • ” Hesap ekle ” sekmesine tıklayın .
 • Erişim bilgilerinizi girin ve ” Oturum Aç ” a basın .

Senkronizasyon ayarlarınızı yapılandırdıktan sonra, hesabınız artık kullanıma hazırdır. Bu durum da kendi cihazınız da oturumunuzu sürekli olarak kapatmanıza gerek kalmaz.

Android Üzeinden Hotmail Kaydolma Nasıl Yapılır

Android’den Hotmail.com’a giriş yaparak,

Android’de Microsoft Outlook uygulamasıyla oturum açın:

 • Google Play mağazasından Microsoft Outlook uygulamasını yükleyin .
 • Başlatın ve e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz istenecektir.
 • Bazı senkronizasyon ayarlarını yapılandırdıktan sonra, gelen kutunuzu göreceksiniz. Resmi Hotmail uygulaması.

Yerleşik e-posta uygulamasıyla giriş yapın:

 • Yerleşik e-posta istemcinizi açın Ayarlar > Hesaplar > Hesap ekle > Exchange’e
  dokunun .
 • e-posta ve şifresini .giriniz.
 • Outlook / Hotmail için IMAP, POP3 ve SMTP kurulumuna ilişkin tam eğiticiye bakın .

Senkronizasyon ayarlarını yapılandırdıktan sonra, hesabınız kullanıma hazırdır. Burada da aynı şekilde hesabınızı güvende kullanabilirsiniz.

Hotmail Kaydolma 2021 Güncellendi

Hotmail mail servisini hem telefonlarınızdan hem bilgisayarlarınızdan kullanabilirsiniz. Akıllı cihazlarınıza yapacağınız bir kaç adım ile anlık olarak gelen mail bildirimlerini alabilirsiniz. Sizin için önem arz eden işlerinizde mail adresinizi kullanabilirsiniz. Böylelikle tarafınıza iletilen e-postalar anlık olarak akıllı cihazlarınız tarafından size iletilecektir.

Daha önce oturum açtıysanız ve ” Oturumu açık tut ” seçeneğini işaretlediyseniz, gelen kutunuzu her kontrol etmek istediğinizde erişim kimlik bilgilerinizi girmeniz gerekmez, sadece şu adımları izlemeniz gerekir:

Outlook.com, Outlook.com.tr veya Hotmail.com’da bir hesap oluşturun

Şu anda Microsoft Corporation, kullanıcılara Outlook.com, Outlook.com.tr ve Hotmail.com olmak üzere üç e-posta etki alanı sağlamaya devam etmektedir. Kaydolmak için birkaç basit adımı izlemeniz yeterlidir.

 • Https://signup.live.com/signup adresine gidin .
 • Tıklayın ” Yeni e-posta adresi alın. “
 • E-postanız için istediğiniz kullanıcı adını girin .
 • Tercih ettiğiniz etki alanını (@ Outlook.com, Outlook.com.tr veya Hotmail.com) seçin ve ” İleri ” yi tıklayın .

Hotmail Kayıt rehberi

 • Parola oluşturma : Harfler, sayılar ve özel karakterler dahil en az 8 karakter uzunluğunda olmalıdır.
 • Adın ne? : Adınızı ve Soyadınızı yazıp ” İleri ” ye tıklayın
 • Doğum tarihiniz nedir? : İkamet ettiğiniz ülkeyi seçin ve gün, ay ve yılı seçmek için açılır menüyü kullanın.
 • Microsoft Doğrulama : Doğrulamayı tamamlamak için karakterleri girin ve ” İleri ” yi tıklayın .

Son olarak, hesabınızı zaten oluşturdunuz ve Microsoft size şu soruyu soracak: Oturumu açık tutmak istiyor musunuz ? Evet’i yalnızca güvenli bir bağlantıdaysanız, evinizdeyseniz tıklayın.

Hotmail Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır

Suç karmaşıklığı geliştikçe bilgisayar korsanlığı ve güvenlik ihlalleri daha sık hale geldi. Kullanıcıların, Hotmail hesaplarını kullanırken mümkün olduğunca güvenli olduğundan emin olmaları gerekir. Bu birkaç yolla yapılabilir:

hotmail hesap güvenliği
hotmail hesap güvenliği
 • Olabildiğince güvenli hale getirmek için tahmin edilmesi zor ve pek çok değişikliğe sahip güçlü bir parola kullanın .
 • Hotmail hesabınıza her zaman HTTPS ile bağlanın, güvenli bir sunucu bağlantısı üzerinde olduğunuzdan ve sizinle sunucu arasında gönderilen herhangi bir veri iletişiminin bilgisayar korsanları tarafından engellenmeyeceğinden emin olun.
 • Hotmail hesabınızdaki şifre sıfırlama bilgilerinin her zaman güncel olduğundan emin olmalısınız , böylece her durumda şifrenizi unutursanız, kurtarma bilgilerini kullanarak her zaman sıfırlayabilirsiniz.
 • Hotmail hizmeti veya üçüncü taraf bir uygulama aracılığıyla Microsoft hesabınız için iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirin .

Bazı durumlarda Hotmail hesabım çalındı, hotmail hesabıma giriş yapamıyorum, hotmail hesap açma, hotmail şifremi unuttum gibi sorular ile karşılaşabiliyoruz. Eğer hesabınızın güvende olmadığını düşünüyorsanız yapmanız gereken bir kaç basit işlem vardır.

Hotmail hesabını kurtarmanın yolu

Microsoft, Hotmail hesabınıza yeniden erişim kazanmak için https://account.live.com/resetpassword.aspx adresinde kullanabileceğiniz bir kurtarma sayfasına sahiptir . Yol boyunca, daha önce kurduğunuz güvenlik sorularının yanıtlarını girmeniz veya kimliğinizi kanıtlamak için hesap ayrıntılarını sağlamanız istenebilir. Bilgileri buradan genişletebilirsiniz: Hotmail hesabını kurtarın .

 • Kurtarma sayfasının ilk ekranında, sizin için geçerli olan senaryoyu seçin, bu durumda ” Şifremi unuttum ” olur . İleri düğmesine tıklayın .
 • İkinci ekranda, kurtarmaya çalıştığınız Hotmail hesabının adresini girin ve ardından ekranda görünen karakterleri girmek için talimatları izleyin; Bunlar, web’i hackleyen yazılım botlarını engellemek için var. İleri düğmesine tıklayın .
 • Aşağıdaki ekran, Hotmail hesabınızın kontrolünü yeniden kazanmak için kimliğinizi kanıtlamanın birkaç yolunu sunar.
  • Hesabınızı korumak için iki aşamalı doğrulamayı ayarlarken bir noktada Hotmail ayarlarınızda sağlamış olabileceğiniz yedek bir e-posta adresine bir güvenlik kodu gönderebilirsiniz .
  • Bir metin mesajı bir akıllı telefon veya bir sesli çağrı mobil veya sabit bir telefona hesap ayarlarında listelenmiştir.
  • Veya Android , iOS veya Windows Phone için Google Authenticator veya Microsoft Authenticator gibi bir kimlik doğrulama uygulamasından bir güvenlik kodu alabilirsiniz .

Listelenen yollardan hiçbiri kimliğinizi doğrulamak için işe yaramazsa, ” Bunlardan hiçbirine sahip değilim ” in yanındaki düğmeyi seçin ve İleri düğmesini tıklayın. Sonraki ekran sizi, Microsoft’un bir güvenlik kodu göndermesi ve sonunda yeni bir parola ile hesabınızın kilidini açması için alternatif bir e-posta adresi girmeye (veya yeni bir Outlook.com hesabı oluşturmaya) davet ediyor.

İlginizi Çekebilir: İnternetin Tarihi

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir