Konuya nereden başlasam bilemedim açıkcası. Uzun yıllardır Google ile haşır neşir biri olarak o kadar çok Hakkımızda Kısmı hazırlamışımdır ki artık inanın sayısını unutmam gayet normal. Haliyle bu durumda artık sürekli aynı şeyleri tekrarlamaktan ziyade farklı birşeyler kaleme almak istiyorum. Bunun da nedeni Site içeriği ve konusu. Sonuç da adından da belli olacağı gibi Kişisel Blog Ancak ben adına hitaben değil de daha geniş kitlelere hitap edebilmesi açısından farklı deneyimler sunmayı hedefliyorum. Bununda başında Tabi ki site içeriği gelir. Sonuç olarak belirlenen içerikler bizim kimliğimizi oluşturuyor olacak. Bu doğrultuda bakıldığında aslında daha çok Genel Blog gibi görebiliriz.

 

Ben kendimden biraz söz edecek olursam Yazının başında da belirttiğim gibi uzun yıllar boyunca Google ile haşır neşir olan biriyim. Tabi bu içerik olarak bakacak olursak Hayatımın çoğu dönemi Seo ile geçti diyebilirim. Ben meraklı yapıya sahip olduğum için sanırım sadece Seo Teknikleri ve Tecrübeleri konusunu ele aldım. Sanırım yaklaşık 20 yıl olacak internet sektöründe olmam. Ve ben diğer arkadaşlar gibi pek çok konuda bilgi sahibi olsam da bunu maddiyata dökmedim hiç bir zaman Çünkü benim felsefem bir insan bir işi yapabiliyorsa neden kendisi için yapmasın.

 

Bu nedenle Genel anlamda kendi web projelerime çalışmalar yaparım. Tabi bununla birlikte bir çok kişinin destek ve yardım taleplerini de hiç bir zaman geri çevirmedim. Çünkü benim olayım Hobi olarak başladığım bu işi insanlara hala hobi olarak yapıyor olduğumu lanse edebilmektir. ve Birikimlerimi paylaşabilmek. Bu doğrultuda bir çok proje ve site sahiplerine ücretsiz olarak destek verdim ve halen vermekteyim.

 

Dilerseniz Sizlerde bu konular da sorularınızı yöneltebilirsiniz. Kendimden fazla bahsetmeyi sevmeyen biriyim. Sonuç da benim mantalitem şudur. Bir insanı kendi kimliği sadece kaybolduğunda tanınmasını sağlar. Diğer durumlar için insanın kimliği CV sidir. Bana bir insan istediği kadar konuşsun. Benim ona soracağım tek bir soru olur. Yaptıklarınızı görebilirmiyim:) Ki yapacaklarının da teminatı olsun. Geçmişten bir kaç projem hakkında bilgi vermek gerekirse Buyrun hemen sıralayayım bir kaç sitemi.

Zurna.Net
Keriz.Net
Falbak.Net
Tarotfali.Net
Burcyorumlari.net

Tabi bununla birlikte bir çok hazırlamış ve geliştirmiş olduğum Oyun projelerim oldu. Bunları dönem dönem gelen teklifler doğrultusunda devrettim. Artık eskisi kadar Bilgisayar başında vakit geçirmediğim için pek de ilgi alanıma girmiyorlar. Geçmişte Hobi amacı ile bir çok projeye el atabiliyorken artık sanırım yaşımın da vermiş olduğu gereksinimle Bilgisayar başında kişisel olarak pek vakit geçiremiyorum.
Yaklaşık 2 yıldır Evliyim ve çok güzel bir hayatım var. Sonuç olarak eşime ve kendime zaman ayırmalı ve geçmişte kaybettiğim zamanı bir nebzede olsa Ailemle kazanma çabası içerisindeyim.