Seo

Google Robotları

Google robotları, web sitelerini tarayan ve veri okuyabilen akıllı yazılım harikalarıdır. Her veriyi saliseler içinde tarayabilir ve içeriği okuyabilir. Alıntı, kopya veya orjinal içerik olup olmadığını anlayabilir. Ancak her nedense, şuan yaptığım gibi kendi kalemimden çıkan yazılara da kopya demeye başladı google robotları. Acaba bir yorgunluk, bir boşvermişlik mi var? Nasıl oluyor da bu içeriğe, makalelere kopya veya değersiz diyor? Ben her zamanki gibi kendi içeriğimi üretmeye devam ediyor ve google botlarını dinlemiyorum. Bu yazıyı yayına aldıktan hemen sonra da google botlarını web sitemi ve bu yazıyı incelemesi için devet edeceğim. Yine yetersiz içerik ve kopya mı diyecek sizce? Bunun cevabını aldıktan sonra sonuçları buradan paylaşacağım.

Google bu robotları sadece değerli envanterini incelemek için değil, resim taramaları, zararlı kod tespiti, reklam algoritmaları, belki de akşamları marketten bişeyler aldırmak için yararlı olabiliyorlar. Az ziyaret alan web sitelerine az sayıda robot gelir ve inceleyip giderler. Sürekli içerik üreten web sitelerinden ise hiç çıkmazlar ve sürekli verileri tarayarak yeni bir içerik bulmaya çalışırlar. Bulunca da bu içeriği değerli envanterine, yani google indexlerine katar.

Google’ın, bu kadar önemli konularda, yani yayıncıların hayatını etkileyecek konuların kararlarını robotlara bırakması ve onlara güvenmesi ilginç geliyor bana. Sonuçta kendi kalemimden çıkan yazıya kopya diyebilen robotlar söz konusu.

Sizce biraz sonra, robotlar bu yazıyı inceleyip, kendilerinden bahsettiğimi anlayabilecek mi?

İlgili Mesajlar
Seo

Seonun Direkt Olarak Para Getirmesi

Search Engine Optimization, kısa adıyla Seo; web sitelerinin arama motorlarında…
Daha fazla oku...
Seo

Seonun Karmaşık İnternet Sitelerine Etkisi

Seo’nun Karmaşık İnternet Sitelerine Etkisi Seo, arama motorlarındaki optimizasyon…
Daha fazla oku...
SeoWebmaster

Semrush Nedir? Hangi Raporlar Alınabilir?

Pazarlama amaçlı veya tamamen kişisel bir blog olsun, herhangi bir konuda bir internet siteniz…
Daha fazla oku...
BÜLTEN
Bülteni Takip Edin

Üye Olmak İçin Mailinizi Giriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir