Teknoloji

Google’ dan ABD’ ye Büyük Yatırım

Google Sadece Amerika Birleşik Devletleri içerisinde, çeşitli bölgelere 13 Milyar Dolar gibi devasa bir yatırım gerçekleştireceğini duyurdu. BU yatırımlar ülkenin 24 ayrı bölgesini kapsıyor. Google CEO’ su Sundar Pichai’ nin yaptığı açıklama da, Google tarafından yapılacak yatırım planı kamu oyuna aktarıldı. Önceki Clarksville’ de açılan yeni veri merkezi, ilerleyen dönemde yeni yatırımlar ve geliştirmelerin geleceğinin ilk sinyallerini oluşturmuştu.

2018 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ nde 10 Binden fazla kişinin istihdam edilmesini sağlayan Google, Bu sürecin oluşması sırasında 9 Milyar Dolar yatırım yaptı. Amerika Birleşik Devletleri’ nde her yıl genişleyen şirketin, yeni yetenekler bulmak ve her gün kullanılan hizmetlerin belirlenmesi ve geliştirilmesi adına yatırımlar oluşturmanın ana kuralı olarak genişlemeyi saptamış durumda.

google-2

Google’ ın Yeni Yatırım Planı

2019 yılı için yeni yatırım planlarını açıklayan Google CEO’ su Pichai, şirketin 14 eyaletde büyük genişlemeler oluşturacağı, Amerika’ da yeni veri merkezleri ve ofisler açılacağı ve bu yatırımların maliyet oranının 13 milyar Dolar düzeyinde olacağını duyurdu. Aynı zamanda Bu yatırımların Nebraska, Ohio, Oklahoma, Virginia, Nevada, Teksas, Güney Carolina bölgelerine yapılacağını aktardı.

Yeni veri merkezlerinin kurulmasına yönelik yatırımların, kullanıcılar ve müşteriler açısından hızlı ve güvenilir hizmet sunumlarının oluşması ve daha yeni hizmetlerin sunulmasını sağlayacağı düşünülüyor. Yanı sıra tüm bu hizmetlerin Google tarafından sunulma kapasitesinin de artması hedefleniyor.

Yüzde 100 Yenilenebilir Enerjiye Büyük Kaynak Ayrılmış

Yapılacak bu yüksek yatırım miktarı içerisinde en önemli paylardan biri de, % 100 yenilenebilir enerji kaynaklarının oluşturulması ve satın alınması amacıyla kullanılacak. Google’ ın % 100 yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili satın alım konusunda önceden beri taahüdü bulunuyor ve bu taahhüt çerçevesinde her yıl belirli oranlarda yatırımlar yapılmaya devam ediliyor. Bu yatırımlarla ABD ekonomisine sunulan katkı ve aynı zamanda istihdam oluşturma potansiyeli, bu alanlarda sorunlar yaşayan ABD için çok önemli olumlu taahütler anlamına geliyor. Aynı zamanda her yeni veri merkeziyle, Google dünya genelinde sürdürdüğü hizmet kalitesi ve potansiyelini geliştirmek konusunda sıçramalar oluşturuyor. Genel olarak sunulan tüm hizmetlerin 2019 yılında da, pek çok yenilikle tanışmamızı sağlayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İlgili Mesajlar
Teknoloji

Eğitim kaynaklarına yapılan DDoS saldırıları arttı

Corona Virüs tüm dünyayı etkisi altına almışken okulların da aktif olması gereken sürecin…
Daha fazla oku...
Teknoloji

Teknolojiyle Haşır Neşir Olan Ürünler

Teknoloji, gün geçtikçe ilerliyor ve neredeyse insan hayatı için vazgeçilmez bir etken olmaya…
Daha fazla oku...
Teknoloji

Telefonların Teknolojik Açıdan Pahalı Olması

Telefon Alışkanlığı Telefonlar günlük olarak elimizden düşürmediğimiz bir…
Daha fazla oku...
BÜLTEN
Bülteni Takip Edin

Üye Olmak İçin Mailinizi Giriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir