Evde İş Yapma Fikirleri

Evde İş Yapma Fikirleri Hakkında ve Evde Ek İş Yapma Rehberi

Günümüzdeki hayat şartlarında ay sonunu tek maaşla getirebilmek oldukça zorlaştı. Böylelikle ev hanımlarından, emeklilere, çalışanlardan, öğrencilere kadar herkes evde iş yapma fikirleri araştırmaya başladı. Gelişen teknoloji ile oturduğumuz yerden yani evlerimizden para kazanabileceğimiz bir çok seçenek bulunmaktadır. Eğer sizde bir ek gelire ihtiyacınız varsa evde iş yapma fikirleri ile sizde para kazanabilirsiniz. Bu sayede aylık kazancınıza ekstra bir gelir katmış olabilirsiniz.

Evde iş yapma fikirlerinin çok fazla olmasından dolayı size en uygun iş fikrini bulmada zorlanıyor olabilirsiniz. Farklı farklı sektörlerde her meslek grubuna uygun iş imkanları bulmak mümkündür ancak bunu doğru tercihler ve doğru firmalarla yapmalısınız. Bunun için evde en kolay şekilde iş yapma fikirleri listesini aşağıda sizin için hazırladık.

1- Makale Yazarak Evden Para Kazanmak

Son zamanlarda oldukça tercih edilen bir iş olan makale yazarlığı evden çalışmak isteyen kişiler için oldukça uygundur. Eğer sizde kaleminize güveniyor ve dil kuralları konusunda bilginiz varsa internet siteleri için makale yazarlığı yapabilirsiniz. İnternette bulunan yazarlık sitelerine üye olarak gelen işleri yapabilir ve böylece kazanç sağlayabilirsiniz. Makale yazarlığı konusunda kendini geliştiren kişiler bu iş ile aylık 2500-3000 liraları geçen kazançlar elde edebilmektedirler.

2- Çevirmenlik Yapmak

Sizde yabancı dilinize güveniyorsanız bu iş fikri tam size göre. Evde oturduğunuz yerden şirketlerin veya internet sitelerinin çevirmenliğini yaparak para kazanabilirsiniz. Günümüzde birçok şirket çeviri işlerini internet üzerinden çalıştığı kişilere yaptırmaktadır. Bu iş fikrinde şirketler tarafından size gönderilen makaleleri türkçeye çevirebilirsiniz. Şirketin yurtdışı bağlantıları ile haberleşmelerini sağlayabilirsiniz. İnternet siteleri üzerinden de birçok çeviri işi bulmanız mümkündür. Sitelerle anlaşarak yabancı dillerdeki makaleleri çevirip sayfa başına para kazanmanız mümkün olacaktır.

3- Web Tasarımcılığı Yapmak

İnternet çağında her geçen gün büyüyen bu sektöre uygun eleman eksikliği oluşmaktadır. Bunun için eğer yeteneğiniz varsa sizde bu sayede evde iş fikrinizi hayata geçirebilirsiniz. Bu konuda iş ilanlarına bilişim sitelerinden ulaşabilirsiniz. Eğer bu konuda herhangi bir bilginiz yoksa ise halk eğitim merkezleri ve belediyeler üzerinden web tasarım kurslarını takip ederek sertifika alabilirsiniz.

4- Bebek Bakıcılığı

Özellikle ek iş arayan ev hanımlarının dikkatini çekebilecek bu iş fikri ile hem para kazanabilir hemde evinize bir eğlence getirerek güzel vakit geçirebilirsiniz. Çalışan insanlar için çocuklarını emanet edecekleri, akılları kalmadan işe gidebilecekleri birini bulmak ve güvenmek oldukça önemlidir. Çünkü son zamanlarda çocuk bakıcıları ve çocuk bakım evleri üzerine onlarca iğrenç haberler çıkmış ve ebeveynler bu konuda oldukça endişelenmiştir. Sizde ben bu konuda kendime güveniyorum diyorsanız ve ailelere o güveni verebilirseniz bu iş fikrini tercih edebilirsiniz. İnternet siteleri üzerinden bebek bakıcılığı ilanları vererek veya çevrenizde bu konuda yardımcı arayan insanlara ulaşarak istihdam sağlayabilirsiniz.

5- Özel Ders Vermek

Üniversite öğrencileri bu iş tam size göre! Sizde kendinizi daha önce eğitim aldığınız konuda ders verebilecek seviyede görüyorsanız bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Son yıllardaki eğitimdeki rekabetçi yapının artmasıyla birlikle ebebeynler çocuklarının eğitimlerini daha ön plana alarak gerek ek dersler gerekse dershanelere yönelerek çocuklarının eğitimlerini önemsemektedirler. Böylece sizde bu imkanı değerlendirebilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Bunun için sosyal medya hesaplarınızdan yakın çevrenizdeki kişilere ulaşarak veya internette bu konuda ilan sayfalarına bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

6- Youtube, Youtuber Olmak

Ülkemizde günden güne büyüyen youtuberlık konusunda sizde adım atabilirsiniz. Bilgisayar oyunu oynamaktan, makyaj yapmaya, kadar bir çok içerik içerisinden kendinize uygun olanı üzerine videolar çekerek izlenme başına para kazanabilirsiniz. Bu konuda herkesin kendini geliştirebileceğini söylemek istiyorum, ev hanımlarının akşam için hazırladıkları yemekleri video altına alarak bile para kazanmaları mümkündür. Yada yetenekli kişiler kendi yeteneklerine göre içerik üreterek hem eğlenebilir hemde para kazanabilirler.

7- Anket Doldurmak

Bu iş fikrinde öyle büyük gelirler elde edemeyebilirsiniz ancak yinede koymak istedim. Anket doldurmak kolay bir iş olduğu için çok vakti olmayanlar yada ben çok fazla uğraşamam diyenler için uygun bir iş fikri olacaktır. Anket doldurtan sitelere üye olarak günlük gönderilen anketleri doğru ve tutarlı şekilde doldurmanız karşılığında ücret alınmaktadır.

8- Blogger Olmak Blog Yazmak

Blog Yazarak Para Kazanma Hayatınızda neler var neler yok? Bunları başkalarıyla paylaşabilir ve okurlarınızın sitenizi ziyaret etmesiyle para kazanmış olacaksınız. Yemek tariflerinden, seyahat anılarınıza bir çok farklı konuda yaşamınızdan olayları ve bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Böylece hem sizler için geleceğe bırakılmış güzel anılarınız olur hem de evde para oturarak ek gelir elde etmiş olursunuz.

9- E Kitap Yazarlığı Yapmak

Son zamanlarda insanların normal kitaplardan daha çok tercih ettiği bir hal olan e kitaplar oldukça popülerleşmiştir. Eğer sizde kendinize güveniyor ve bilgili olduğunuz konularda insanlara yararlı eserler bırakmak istiyorsanız bu fikre bakmanızı öneririm. İlginizi çeken konular üzerine yaratıcı fikirler oluşturup yazmaya başlayabilirsiniz. Bunun için e kitap sitelerine bakarak fikir alabilirsiniz.

10- Sosyal Medya Uzmanlığı Rehberi

Son yıllardaki teknolojik gelişmelerle hayatımızın her alanına girmiş olan sosyal medya platformlarını düzenleyerek para kazanmanız mümkündür. Özel şirketler kendilerini temsil edecekleri sosyal medya hesapları olsun isterler. Böylelikle hedef kitleleri ile iletişimlerini daha sağlıklı yapacak ilgi çekecek sayfalar yaratacak kişilere ihtiyaç duyarlar. Sizde bu konuda çalışmak isterseniz Şirketlerin sosyal medya üzerine olan ilanlarını takip ederek başvurular yapıp ek gelir elde edebilirsiniz.

11- İnstagrammer

Evet yanlış duymadınız instagram üzerinden para kazanmanız mümkün. Son yıllarda en popiler sosyal medya uygulamalarından biri olan instagramda sayfanızı büyütebilecek içerikler bulabilirseniz para kazanabilirsiniz. Büyüyen sayfanız üzerinden markalar tarafından gelen iş teklifleri karşısında gelir elde edebilirsiniz. Markaların reklamlarını post olarak paylaşarak sayfanızın görünürlüğü takipçi sayısına göre değişen reklam ücretleri kazanabilirsiniz. İnstagramdan Para Kazanma Rehberi sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

12- Gamer Olmak

Eğer sizinde oyunlara karşı ilginiz ve yeteneğiniz varsa bunu değerlendirmeniz mümkün. Son zamanlarda popülerleşen bu sektörde oyun oynarken yayın açıyorsunuz ve aldığınız izlenme üzerinden para kazanıyorsunuz. Hem eğlenip güzel vakit geçirmek isteyenler hemde gelir elde etmek isteyenler için oldukça uygun bir iş fikri olmaktadır.

13- Telefon Uygulamaları

Telefonunuz üzerinden uygulama mağazasındaki uygulamaları kullanarak para kazanmak mümkün. Bunun için bu tarz uygulamaları indirerek size verilen görevleri yaparak küçükte olsa gelirler elde edebilirsiniz. Telefonunuz üzerinden yapabileceğiniz bu işlere her yerde kolaylıkla yapacağınız için hem zaman hemde mekan sıkıntısı çekmeden gelir elde etmiş olacaksınız.

14- Yatırımcı Olmak ve Bunu Birikime Çevirebilmek

Eğer kenarda paranız varsa ve bunu değerlendirmek istiyorsanız bunu akıllı yatırımlar yaparak değerlendirebilirsiniz. Borsa üzerine bir araştırma yaparak doğru adımlar atabilir ve bu sayede yastık altında bekleyen paranıza değer katabilirsiniz. Ancak bunu yaparken mantıklı hareket etmeli ve zarar etmemelisiniz. Bu şekilde yatırım yapmak isteyenler için bir çok borsa takip programları ve uygulamaları üzerinde biraz bilgi sahibi olmalarını tavsiye edebilirim.

15- Müşteri danışmanlığı

Sizde ikna kabiliyetinize ve anlaşılabilir olduğunu düşündüğünüz dilinize güveniyorsanız firmaların uzaktan telefon üzerinden temsilciliklerini yapabilirsiniz. Farklı sektörlerde danışmanlık hizmeti vermeniz mümkündür. Özellikler büyük firmalar bu tarz evden hizmet verebilecek çalışma arkadaşları aramaktadırlar. Bunun için iş ilanlarını kontrol ederek seçeceğiniz sektörde müşteri danışmanlığı yaparak evde para kazanmış olabilirsiniz.

Dolap Uygulaması ile Ürün Satarak Para Kazanma

Evet uzun zamandır bu konu es geçiyordum ve bugün bu yenilikle birlikte güncellemek istedim. Arkadaşlar Dolap Uygulaması oldukça basit ve kullanışlı olması ile birlikte evde bulunan fazla eşyalarınızı satabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken bir kaç basit işlem var. Üyelik oluşturma aşamasın da yapmanız gereken Kullanıcı adı ve bu kullanıcı adına bağlı olan banka hesabı oluşturmak.

Bundan sonra yapacaklarınız ise evde kullanmadığınız, öyle köşe bucak boş boş duran ve fazlalığınız diyebileceğimiz eşyalarınızı satışa sunuyorsunuz. Vermiş odluğunuz fiyatlara karşılık ek olarak karşı taraf Size teklif sunabiliyor. Bu teklif eğer sizi tatmin ediyorsa ürünü bu kişiye satabilirsiniz. Bu sayede hem evinizde bulunan fazla eşyalarınızdan kurtuluyor hem de para kazanıyorsunuz.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir