Borsa

En Sağlam Kripto Para Borsası Hangisidir

Son zamanlarda kripto para borsaları ile ilgili hacklenme ve sahtekarlık haberleri ekranları kaplamakta ve durum bu olunca kripto para ticareti yapan ya da başlamayı düşünen birçok insan kripto para ticaretine başlamadan önce ‘’En güvenilir ve sağlam kripto para borsası hangisidir?’’ sorusu akıllarındaki büyük bir yer ediniyor.

 

Son zamanlarda kripto paraların gündemdeki yerinin artmasıyla, önceki zamanlarda çok fazla çeşidi olmayan kripto paraların ve tokenlerin sayısı bugünlerde en üst seviyeye ulaştı. Bu sebeple kripto para borsaların yatırımcılarına yani müşterilerine sunduğu aktiviteler ve hizmetler büyük önem kazandı.

 

Özellikle kripto borsa kayıt ve onaylama yöntemleri, borsanın aldığı komisyon ücreti ve borsanın bulunduğu ülke müşteriler tarafından önemsenmeye başlandı.

kripto borsası 2

En Sağlam Kripto Para Borsası

 

Geçtiğimiz kasım ayında bir blockchain araştırma şirketinin yaptığı ankete göre dünyanın en sağlam yani en güvenilir kripto borsası Binance seçildi.

 

Binance

 

2017 yılının ilk aylarında Çin merkezli olarak kurulan bu şirket diğer rakiplerine göre sektörde çok kısa süredir yer alıyor. 2018’in ilk çeyreğinde Çin hükümeti ile yaşadığı çeşitli sorunlardan dolayı borsasını Malta’ya taşıyan bu şirket kripto para kullanıcıları arasında çok büyük bir popülaritye sahip. Bu popülerliğe kanıt olarak Binance, kendi kripto parası BNB’yi (Binance Coin) duyurduğunda, bu koin ön satışta olmasına rağmen yaklaşık 15 milyon dolar toplamayı başardı.

İnovatif ve tecrübeli bir çalışma grubuna sahip olan Binance, iki dil seçeneğinde de ara yüze sahip olması sayesinde amatör ve profesyoneller için kullanımı kolay bir borsadır. Saniyede 1.4 milyon isteğe yanıt verebilmesi Binance’in en büyük sistemik özelliğidir ve bu niteliği sayesinde diğer kripto para borsalarının hep bir adım önünde yer alıyor. Transfer komisyon ücreti çok düşük bir seviyede olmasının yanı sıra eğer Binance Coin kullanırsanız, bu ücret daha da düşük seviyelere geliyor. Bu sayede kendi kripto parasının kullanımını teşvik etmiş oluyor.

 

Binance’in mobil uygulaması, bu şirketi rakiplerinden ayıran en büyük şeylerden birisidir. Mobil uygulamanın kullanım kolaylığı sayesinde oyun oynarcasına borsada işlem yapabilmenizi sağlıyor. Mobil uygulamaların kullanımının arttığı bu günlerde mobil uygulaması sayesinde özellikle genç kuşağın ilgisini çektiği yapılan araştrmalarda ortaya çıkıyor.

İlgili Mesajlar
Borsa

2001 Krizinin Borsalara Etkileri

Belli kuralları olan ve sermaye piyasası araçlarının alınıp satıldığı organize piyasalara…
Daha fazla oku...
Borsa

Borsalar Hafta Sonu Açık Mıdır?

Borsa İstanbul’un işlem zamanları, Türkiye borsasında sermayesini değerlendirmek isteyen…
Daha fazla oku...
Borsa

Yatırım Hesabı İle Borsada İşlem Yapmak

Yatırım Hesabı İle Borsada İşlem Yapmak Ülkemizde her gün borsa ile ilgili olan…
Daha fazla oku...
BÜLTEN
Bülteni Takip Edin

Üye Olmak İçin Mailinizi Giriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir