Elektronik Sigara E Sigara Nedir

Elektronik Sigara Nedir?

Günümüzde sigara alışkanlıkları iyice şekil değiştirmiş durumda. Yenilikçi çözümler artarken hem sigarayı bırakma hem de sigaraya alternatif oluşturma konusunda büyük adımlar kaydedildiğini hepimiz biliyoruz. Bu çözümlerden birisi de elektronik sigara olarak bilinmektedir. İçerisinde yer alan batarya ve atomizer sayesinde ısı üreterek likit aromalı sıvıyı buhar haline getiren elektronik sigara, insan sağlına sigaranın verdiği zararları engellemek adına üretilmiştir. Aynı zamanda sigara deneyimini daha lezzetli hale getiren elektronik sigara, farklı aroma çeşitleriyle de insanlara zengin seçenekler sunmaktadır. Bunlara örnek olarak dönemin en popüler ürünü olan iqos Heets modeline bakabilirsiniz.

Elektronik Sigara Faydaları Nelerdir?

Tütün ürünlerine kıyasla oldukça faydası bulunan elektronik sigara, ilk olarak sigara dumanından uzak durmanızı sağlar. Zira sigara dumanında 4000 üzeri kimyasal madde bulunmaktadır. Bu maddeler arasında fare zehri başta olmak üzere birçok ölümcül ve kanserojen etkisi bulunan kimyasal toksitler yer almaktadır. Elektronik sigarada ise bu maddeler yer almamaktadır.

Normal sigaradan farklı olarak elektronik sigara; çakmak, kül tablası ve izmariti atacak bir yer gereksinimi duymaz. Bu nedenle çevre dostudur ve aynı zamanda günlük olarak paket almanız gerekmez. Yalnızca bataryasını belirli aralıklarla şarj etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında elektronik sigara sizi yarı yolda bırakmaz.

Normal bir sigaranın verdiği hazzı veremeyeceğini düşünen insanlar günümüzde oldukça yaygın. Ancak elektronik sigarayı deneyenler, bu yanılgıdan kolayca vazgeçebiliyor. Zira elektronik sigarada, normal sigarada yer alan nikotin maddesi bulunmaktadır. Sigara krizlerine neden olan asıl etken madde nikotindir. Bu nedenle sigara isteği, elektronik sigara ile değiştirilebilir. Hem daha ekonomik hem de daha sağlıklı bir yönteme başvurarak kendinizi ve çevrenizi güvende tutabilirsiniz.

Elektronik Sigara Patlar mı?

Bu soru, elektronik sigara nedir? Sorusu kadar merak edilmektedir. Haberlerde duyduğumuz “Elektronik Sigara Patladı” başlıklı yazılar ne yazık ki doğrudur. Ancak bilinmesi gereken bir durum varsa o da elektronik sigaranı kalitesidir. Kalitesiz bir sarj aletiyle sarj edilen telefonlar da patlamaktadır. Bu durumda telefon kullanmak tehlikeli midir? Aksine, orijinal sarj aletiyle telefon sarj ederseniz güvenilirdir. Bu nedenle elektronik sigara konusunda da orijinal ve kaliteli markalardan yana seçiminizi kullanmanız gerekir. Aksi durumda elektronik sigaranız düzgün çalışmaz ve yoğun kullanım sonrasında patlama meydana gelebilir. Ancak orijinal elektronik sigaralarda bu durum söz konusu değildir.

Elektronik sigaralar, batarya üzerinde yer alan düğmeye basarak likitin ısıtılmasını sağlar. Bu nedenle batarya ve cihaz bir nebze ısınır. Bu ısınma süresinde sigarayı içmeniz gerekir. Ancak bazı durumlarda gereksiz yere düğmeye basılırsa elektronik sigarada aşırı ısınma meydana gelebilir. Ya da denemek isteyen arkadaşlarınız art arda içerek sigaranın ömrünü kısaltabilir ya da likitin yanmasına neden olabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek adına elektronik sigaranızı kimseyle paylaşmamanız büyük bir önem arz etmektedir.

Elektronik Sigara Nasıl Alınır?

Eğer elektronik sigara nedir? Sorusundan sonra bu soruyu merak ediyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Elektronik sigara satın almak isteyenler, internet sitesi üzerinden elektronik sigara fiyatlarını inceleyerek bütçelerine uygun elektronik sigarayı alabilirler. Aynı zamanda yanında uygun fiyatlı ve zengin seçenekli likit ürünlerini de inceleyebilirsiniz. Hızlı kargo ile gelen ve adınıza garanti ve faturalı elektronik sigaralar, web sitemiz üzerinde sizler için özel fiyatıyla satışa sunulmaktadır. Eğer hangi elektronik sigarayı alacağınızı bilmiyorsanız bizimle iletişime geçerek bizden destek alabilir ve kendinize en uygun elektronik sigarayı bulabilirsiniz. Bu sayede normal sigaranın zararlarından ve maddi yükten kurtulmuş olursunuz. Aynı zamanda eşinizi ve dostunuzu da sigara dumanıyla zehirlemez ve rahatsız etmezsiniz.