Teknoloji

Eğitim kaynaklarına yapılan DDoS saldırıları arttı

Corona Virüs tüm dünyayı etkisi altına almışken okulların da aktif olması gereken sürecin i,çerisinde bulundugumuz dan dolayı bir çok Eğitim kurumu çevirim içi eğitim ile hizmetlerine devam etmektedir. tabi bu durum bir çok durumu da beraberin de getirmiştir. bazı yazılım korsanları tarafından geliştirilmiş olan Ddos Botnet saldırıları ile bu tür eğitim kuruluşlarına belirli aralıklarla saldırılar düzenlenmektedir. Botnet DDos Nedir konulu makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Tabi bu durum bir çok eğitim sistemine zarar vermekle birlikte eğitimcileri de zor duruma sokmaktadır. bu noktada Kaspersky Güvenlik Uzmanı Alexander Gutnikov,  çevirim içi eğitimin artması ile bu tarz saldırıların daha da artacağını belirtiyor.

Uzmanlara göre yapılan bu Botnet saldırıları devam edecek gibi görünüyor. Eğitim alanında yeterli alt yapıya sahip olmayan bir çok ülke bu durumdan muzdarip ancak gelişen teknoloji ve yapılanmalarımız ile birlikte aslında ülke olarak pek de etkilendigimiz söylenemez.  Ancak sürecin uzaması ve pandeminin etki süresi doğrultusun da ileriki zamanda yeni sorunlar ile karşılaşabiliriz. Yeni dünya düzeni ile artık teknolojinin de ne kadar gereksinim oldugunu öğrenmiş olduk.

 

Ayrıca bu saldırılara karşı alınabilecek en güzel önlemleri bilgilenme açısından uzmanlardan yardım alarak karşı gelebilirsiniz. bu tarz saldırıların birden çok engelleme ve müdahale yöntemleri vardır. bu doğrultuda kendinize uzman bir ekip ile çalışma imkanı sağlamanız gerekiyor.

İlgili Mesajlar
Teknoloji

Teknolojiyle Haşır Neşir Olan Ürünler

Teknoloji, gün geçtikçe ilerliyor ve neredeyse insan hayatı için vazgeçilmez bir etken olmaya…
Daha fazla oku...
Teknoloji

Telefonların Teknolojik Açıdan Pahalı Olması

Telefon Alışkanlığı Telefonlar günlük olarak elimizden düşürmediğimiz bir…
Daha fazla oku...
Teknoloji

Cep Telefonlarının Teknolojisinde Nasıl İlerleme Sağlandı

İlk olarak cep telefonu 6 Mart 1983 yılında Motorola tarafından bulundu. Bunun üzerine ilk cep…
Daha fazla oku...
BÜLTEN
Bülteni Takip Edin

Üye Olmak İçin Mailinizi Giriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir