İlginç Bilgiler

Doğada Gerçek Olduklarına Şüphe Edilen Hayvanlar

Kediler, köpekler, atlar ve daha pek çok hayvan, çağlar boyunca her zaman farklı şekillerde de olsa insanoğluyla her zaman ilişki içerisinde olmuştur. İnsanlar tarafından benimsenmiş kimi zaman arkadaş, kimi zamanda hayatı idame ettirebilmek için ilişki kurulmuş canlılar olan bu hayvanlar olduğu gibi insanoğlunun hiç etkileşime girmediği ve daha keşfinin dahi yapılmadığı düşünülen milyonlarca canlı türü olduğu görüşü her zaman bilim dünyasının önemli konularından birisi olmuştur.  Ancak toplumda gelişen teknolojinin getirdiği imkanlar ile insanlığın adım atmadığı yer olmadığı düşüncesi nasıl bu denli keşfedilememiş canlığının olabileceği sorgulamasına itiyor. Ancak her zaman gizemleri ile hayretler içerisinde bırakmayı başaran doğanın içerisinde pek çok keşfedilememiş canlıyı sır gibi sakladığı öngörüsü bulunuyor.

Macropinna Microstoma

Görüntüsüyle en fazla dikkat çeken canlılardan birisi olan Macropinna microstoma, fıçıgözlüler olarak da biliniyor. Kafası transparan olduğundan çok özel bir görünüme sahip olan canlı, Monterey Körfezi’nde bulunuyor. Üzerindeki araştırmalar halen devam ediliyor.

Appaloosa Atı

Amerika Birleşik Devletleri’ nin dünyaca üne sahip olan Appaloosa atı, fantastik bir görselliğiyle siyah ve beyaz tonlarına sahiptir. Atın asaletini en özel şekilde pekiştirdiği söylenmesi tartışılamaz bir gerçektir. At ve asalet olguları için adeta biçilmiş bir kaftan olan at, Unicorn gibi görüldüğünden bilim dünyasında gerçekliğinden şüphe edilen canlılardan birisidir.

Çekiç Başlı Kuş

Kafasının üzerinde taşıdığı çekiç formundaki göz alıcı renklerdeki tüyleriyle tanınan bu canlı da doğada gerçek olduğu şüphe edilen canlılardan birisidir. Klasik kuş tanımlamasının dışında çok sıradışı bir vücut yapısal özelliklerine sahiptir.

Diken Böceği

Neredeyse 10 milmetrelik bir büyüklüğe sahip olan ve ‘Umbonia’ cinsinden olan diken böceği için bu denli sıradışı olmasını sağlayan şey ise erkeklerinin üzerinde bulunan boynuzlardır. Dişilerinde de bulunuyor olsa da erkeklerinki görsellik açısından daha fazla dikkat toplamayı başarıyor. Ağırlıklı olarak Amerika Birleşik Devletleri’ nin Florida eyaletinin güney kesiminde görüldüğü gibi dünya genelindeki yayılımına dair net bilgiler ise ne yazık ki bulunmuyor. Görselliğiyle büyüleyen bu canlıların doğada her zaman denk gelinebilecek canlılar olmadığı tartışmasız bir gerçektir.

İlgili Mesajlar
İlginç Bilgiler

Bitkiler ve Ağaçlar Strese Nasıl Tepki Verir?

Stres Nedir? Stres, insanlar ile kullanılan bir terimdir. Örneğin, ‘’Bugün stresli bir gün…
Daha fazla oku...
İlginç Bilgiler

Tarot Falı Kartları Hayatınızı Yorumluyor

Dünyada yaşamın başladığı zamandan çok az bir süre sonra fal hayatımıza aslında giriş…
Daha fazla oku...
İlginç Bilgiler

Kahve Falı Sembolleri ve Anlamları

Fal bak yöntemi ile kişinin hayatına ilişkin birtakım yorumlar, falı tarafından…
Daha fazla oku...
BÜLTEN
Bülteni Takip Edin

Üye Olmak İçin Mailinizi Giriniz.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir