İnternette vakit geçirenlerin neredeyse hemen hemen hepsi bu ismi duymuştur. Clubhous farklı olarak  “ses temelli yeni nesil bir ağ” olarak sıklıkla kullanılmaya başlandı diyebilirim. Diğer ağlardan sıkılan insanlar için adeta bir akım haline geldi. Şimdi biraz özellikleri ve kullanımı konusun da bilgi vermek istiyorum. Ayrıca bu makalemiz de Nasıl Clubhous Davetiyesi alırım bunu da öğreneceğiz.

Clubhouse Özellikleri Nedir?

Kullanıcılar bu uygulama da sadece sesli olarak iletişim kurabiliyorlar. Bu da oldukça ilgi çekici olmasını sağlıyor. Evet Sesli iletişim ağır uzun yıllardır var ancak bu gibi bir sistem de daha farklı varyasyonlar da kullanabiliyorsunuz. En önemli özellliği ve uygulamayı oldukça ilginç kılanda sadece özel davetiye kodları ile giriliyor olmasıdır. Davetiye özelliğinin olması ve bu sayede üyelik alınabilmesi de aslında uygulamayı biraz daha gizemli ve popüler hale getirmiş olmalı ki bugünlerde oldukça bu uygulama için davetiye arayanlar görüyorum.

Clubhouse nedir, neler vadediyor?

Özelliği bakımından bakıldığın da çok şey vermiyor gibi görünse de aslında bakıldığın da Sadece Sesli Sohbet imkanı olması bir çok bilgi kirliliğini de engellemiş oluyor. Bu sayede diğer ağlardan farklı olarak ekranınız hiç bir şekilde görsel ya da yazılı metinler içermezken Kullanımı da oldukça basit ve işlevseldir. Burada aynı zaman da özel görüşme odaları sayesinde kendinizi sesli olarak çok daha hızlı bir şekilde anlatabilirsiniz.

Clubhouse Davetiyesi Nasıl Alınır?

  • Yöntem #1: Bireysel davetiye
  • Yöntem #2: Diğer sosyal medya platformları
  • Yöntem #3: Clubhouse üyesi arkadaşlarınızın olması

Yöntem #1: Bireysel davetiye

Uygulamayı indirdiğiniz de Size bireysel olarak sıra numarası verilir. Bu numarayı beklemeniz gerekiyor. Ancak bazı zamanlar da Sizi es geçebilir. Bu da yapacağınız teş şey davet kodu bulmanız gerekir. Davet kodu olan kişiler uygulamayı kullandıkça ekstra kodlar kazanır ve Sizin de kullanmanızı sağlayabilir. Bu şekilde gizlilik ilkesi oluşturmuş olan uygulama ise kullanıcılarını bu şekilde kazanıyor.