Sağlık

Cinsel Sağlığa Zararlı Aktiviteler

Genel olarak sağlığımıza etki eden her aktivite cinsel sağlığımıza da etki eder. Bunların bazıları aşırı tehlikeli geri dönüşü olmayan aktiviteler olup, bazıları ufak bir irade ile çözülebilir.

 

Sigara İçmek

 

Sigaranın ne kadar zararlı olduğu konusunda yeterince bilgiliyiz ama yine kullanmaya devam ediyoruz ülke olarak. Sigara sadece sperm sayısını azaltmakla kalmıyor aynı zamanda boşalma süresini ve seksten alınan zevki düşürüyor. Eğer eşiniz, partneriniz veya yakınınızda ki başka insanların içmesi sizi pasif içici yapar ve bunun da bir tehlikesi vardır.

 

Uyuşturucu Kullanmak

 

Her ne kadar ülkemizde yasak olsa da bazı insanlar bu zehri yasa dışı yollardan temin edebiliyor. Uyuşturucu en başta erkeklerde boşalma sorununa yol açar ve bu sorunun ortaya çıkması için belli bir yaşa gelmenize gerek yok 20 yaşında dahi boşalamama sorunu ile yüz yüze kalabilirsiniz.

 

Fazla Yağlı Yiyecekler Yemek

 

Erkeklerde yağ oranı fazla ise testosteron hormonu olarak da bilinen erkeklik hormonunun üretimi azaltır. Kadınlar ise uyarılma konusunda güçlük çekerler. Fazla yağlı yiyecekler yemek sadece iç dengenizi bozmaz aynı zamanda cinsel ilişki sırasında gereken beden gücünü sağlayamama ve performans düşüklüğü gibi fiziksel özellikleri de etkiler.

 

Hareketsizlik

 

Günlük hayatta spor yapmamak ve özellikte günümüzde çoğumuzun yaptığı gibi masa başında çalışıp eve gidince akşama kadar televizyon izlemek kasları güçsüzleştirir. Özellikle erkeklerde performans sorunu yaratır. Her gün spor salonuna gidecek kadar vaktiniz ya da aktivite yapma imkanınız yoksa günde 30 dk tempolu yürüyüş emin olun cinsel sağlığınıza büyük fark yaratacaktır.

Depresif Olmak

 

           Sağlık yönünde depresyonun zararlarının çok büyük olduğu zaten biliniyor. Cinsel sağlığımıza verdiği zarar ise çok daha büyüktür. Depresyonda ki insanlar cinsel haz almazlar çoğu cinsel ilişkiye girmek bile istemezler. Onlar için hayat çok daha zordur. Eğer ciddi bir sorununuz varsa en yakın zamanda işin ehli bir psikolog veya doktora görünmelisiniz.

 

Mevsimine Uygun Giyinmemek

 

Özellikle kışın erkeklerde yeterince kalın giyinmemesi durumunda cinsel organınıza zarar verebilirsiniz. Çoğu insan için pek önemli olmasa da içlik giymek uzun dönem için sizin yararınıza olur. Kısa sürede pek etkisini göstermese de orta yaşlarda ki çoğu cinsel sorunun kaynağıdır.

İlgili Mesajlar
Sağlık

Hormonlar Doğal Yollarla Nasıl Dengelenir?

Hormonlar genel itibariyle bakıldığında kişinin metabolizmasını doğrudan etkileyen kimyasal…
Daha fazla oku...
Sağlık

Havada Bulunan Virüsler Ve Bulaşan Hastalıklar

Genellikle insanlar birtakım nedenlerle kimi hastalıklara yakalanıyorlar. Bu hastalıklar…
Daha fazla oku...
Sağlık

  Uskumru Balığının Besin Değeri Ve Sağlık Açısından Faydaları

Her besinin kendisine özel vitaminleri olduğu sağlığımız içinde önem taşıdığı hepimiz…
Daha fazla oku...
BÜLTEN
Bülteni Takip Edin

Üye Olmak İçin Mailinizi Giriniz.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir