Dekorasyon

Banyoların Çehresini Değiştiren Dekorasyonlar

Akşam işten eve gelindiğinde günün yorgunluğunun atıldığı güzel ve ferah banyolar herkesin hayali. Birkaç basit dekorasyon hilesiyle banyoların çehresini değiştirmek mümkündür.

 

Öncelikle belirtmek gerekir ki bir banyo dekorasyonunda bütçe önemli bir husustur. Bu yüzden değişimin ne çapta olacağı nasıl bir değişiklik olacağını önceden belirtmek büyük önem taşır.

Bir kaç küçük değişiklik yeterli mi olacak yoksa banyonun bütünüyle mi yenilenmesi gerekiyor?

 

KISITLI BİR BÜTÇE İLE DEKORASYON

 

Eğer kısıtlı bir bütçe mevcut ise bütçe aşılmadan küçük değişiklerle banyoya farklı bir çehre katmak mümkün. Örneğin duş perdesini değiştirerek, banyoyu küçük kokulu mumlar ve objelerle süsleyerek ya da aydınlatmayı değiştirerek bambaşka bir hava katılabilir.

 

KÜÇÜK BANYOLARDA DEKORASYON

 

Küçük banyolarda ise küçük alan daha verimli kullanılarak büyük değişiklikler yapılabilir. Öncelikle eşyalar ve ışık doğru kullanılmalıdır. Küçük alanlarda yerden tasarruf sağlayabilecek kullanışlı eşyalar seçilmeli, ışığın doğru yansıtılması ve alanı daha büyük gösterebilmek için banyoda aynalar kullanılmalıdır. Banyoda açık renk paletinin kullanılması da küçük alanı daha büyük gösterir.

BANYO DEKORASYON FİKİRLERİ

 

Temiz hatlar ve basit bir renkpaleti ile minimalist bir banyo tasarlanabilir. “Az daha çoktur.” ilkesi banyo dekorasyonuna hakim olmalıdır.

 

Çiçek desenleri ve taze çiçekler ile kırsal tarzda bir banyo dekorasyonu yapılabilir. Bambu ya da ahşap eşyalar, fırfırlı çiçekli perdeler ve pastel renkler kullanılarak kırsal bir hava yakalanabilir.

 

Banyoda vintage dekorasyon uygulanarak nostaljik bir etki elde edilebilir. Banyoda pirinç ya da bronz malzemeler kullanılabilir, eskitilmiş dolaplara ve eski antika aynalara yer verilerek vintage görüntü yakalanabilir.

 

Bohem tarzı banyo, dekor için oldukça iddialı bir tarzdır. Bohem banyo dekorasyonunda banyoyu bohem renk ve dokular ile abartmamak gerekir. Bohem dekorasyonda canlı renkler ve yeşil bitkiler kullanılabilir.

 

Stresli ve yoğun geçen bir günün akşamında ahşabın doğallığını, taş duvarların sıcaklığını hissetmek için rustik bir banyo dekorasyonu da yapılabilir. Bunun için ahşap mobilyalar, taş duvar kaplamaları ve sıcak bir görüntü için mumlar kullanılabilir.

 

Yenileme çalışmaları göz korkutucu olsa da küçük bütçe ve kısa zamanda farklı bir banyo çehresine kavuşmak için tek yapılması gereken hayal etmeyi bilmektir.

İlgili Mesajlar
Dekorasyon

Misafirlere Güzel Gelebilecek Dekorasyon Fikirleri

Son yıllarda dekorasyon fikirleri oldukça çeşit kazandı. Farklı görünümler, tasarımlar ve…
Daha fazla oku...
Dekorasyon

Oturma Odası Dekorasyonlarına Alternatifler

Oturma odası otur kelimesinden gelir. Yani oturup dinlenilen en çok vakit geçirilen odalardır…
Daha fazla oku...
BÜLTEN
Bülteni Takip Edin

Üye Olmak İçin Mailinizi Giriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir